Ing. Suchomel a Ing. Zámečník na zahraniční pracovní cestě v Německu

03. 05. 2001
[id:10|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]
Na svém včerejším zasedání odsouhlasila rada kraje zahraniční cestu statutárního zástupce hejtmana Ing. Luďka Suchomela a člena rady Ing. Jaroslava Zámečníka, CSc., do Německa. Ti se dnes a zítra zúčastní jednání Společného kooperačního výboru Phare CBC II / INTERREG III pro spolupráci mezi Českou republikou a Německem v Marktredwitzu. Zástupce kraje pozvalo Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky. "Budeme projednávat jednací řád hlavního výboru a informace o stavu příprav jednacích řádů regionálních výborů Interreg. Především se však bude hovořit o čerpání finančních prostředků z fondů těchto programů. Hlavním bodem pak budou projekty pro tento rok v rámci Phare CBC. Za Liberecký kraj je v tomto bodě prioritou komunikace Stráž nad Nisou - Bílý Kostel. Podporou projektu této komunikace se zabýval jak Euroregion Nisa, tak i řídící a monitorovací výbor NUTS II. Domnívám se, že jako volení krajští zastupitelé bude mít naše slovo na tomto jednání svou váhu," zdůraznil čerstvý předseda Regionální rady Severovýchod NUTS II Ing. Luděk Suchomel.