Jablonecká Hala v požárním sportu přinesla dva národní rekordy

• 14. 04. 2015 13:07

Na halovém mistrovství v požárním sportu Jablonecká hala v hale na Střelnici v Jablonci nad Nisou, která se konala již podevětadvacáté, padly dva národní rekordy. Postarali se o ně několikanásobná mistryně republiky Šárka Jiroušová z Poniklé časem 16.71 a Pavel Krpec z Kozlovic skvělým výkonem 16.02. Na startu nechyběla ani Anežka Masná z Tepeř, mistryně světa z roku 2014.

Zahájení hasičské sezóny 2015 bylo slavnostní. Výrazně k tomu přispěla účast významných hostů – hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, místopředsedy Senátu ČR Přemysla Sobotky, starosty SH ČMS Ing. Karla Richtra, ředitele ÚO HZS v Jablonci nad Nisou plk. Petra Bartoně a vrchního rady HZS plk. Ing. Zdeňka Borovičky, místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku Jany Pastuchové, primátora města Jablonec nad Nisou Ing. Petra Beitla a dalších.

Ve svých zdravicích hosté ocenili zájem mladých lidí o požární sport. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta připomněl výrazné úspěchy hasičských sportovců z nedávné doby, kteří skvěle reprezentovali kraj – týmy Poniklé, Jilemnice, Bozkova, Těpeř, Vilémova a dalších sborů. Mnozí bojovali na Mistrovství světa v požárním sportu ve Svitavách a hasičské olympiádě ve francouzském Mulhouse. Ocenil skvělou spolupráci pořadatele, OSH v Jablonci nad Nisou s Hasičským záchranným sborem při pořádání Jablonecké haly, na které startují hasiči z celé ČR.

Výsledky – SH ČMS

Ženy 100 metrů                      Šárka Jiroušová, Poniklá        16.71