Kanadský konzul navštívil Liberecký kraj

23. 02. 2017

Liberecký kraj v úterý 21. února navštívil honorární konzul ČR v Kanadě a zároveň expert Czech Trade Jerry Jelínek.  Ve své kanceláři jej přijal náměstek hejtmana Přemysl Sobotka.

Společně hovořili zejména o exportních možnostech firem z našeho kraje po smlouvě CETA. Jednání se proto zúčastnili také Oskar Mužíček, ředitel Hospodářské komory v Liberci a Michael Otta, vedoucí odboru regionální rozvoje a evropských projektů krajského úřadu.

Po více než hodinovém setkání se přítomní domluvili, že se letos v červnu na Krajském úřadě Libereckého kraje uskuteční pracovní seminář pro pozvané podnikatele, kteří budou seznámeni s možnostmi exportu do Kanady.

„Pro export do Kanady našich kvalitních výrobků je to určitě velká šance. Vzdálenost mezi zeměmi nehraje roli, je nutné mít v Kanadě otevřené dveře a pan Jerry Jelínek je tou osobou, která jistě pomůže,“ řekl po jednání náměstek Sobotka.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz