Úvodní stránka > Oddělení tiskové a vnějších vztahů > Kraj podpořil vznik prvoligového ženského volejbalu pod Ještědem
Kraj podpořil vznik prvoligového ženského volejbalu pod Ještědem

Kraj podpořil vznik prvoligového ženského volejbalu pod Ještědem

11. 10. 2017

Volejbalový klub Dukla Liberec má od této sezóny na hřišti i ženskou prvoligovou sestavu. Vedle velmi úspěšného libereckého mužského sportu pod sítí budou špičkový volejbal hrát i ženy. Liberecký kraj přispěl klubu částkou 1 milion korun.

„Kraj sportovní aktivity v regionu dlouhodobě podporuje. Volejbal je v Liberci tradičním a velmi úspěšným sportem. Nyní se k tomu mužskému přidá i ženské družstvo, které bude jistě stejně tak skvělé. Děkuji všem, díky kterým mohlo družstvo vzniknout,“ řekl na tiskové konferenci, kde byla ženská sestava představena, hejtman Martin Půta.  „Konec konců moje slova se zatím potvrzují, protože historicky první volejbalové utkání ženského družstva VK Dukla proti pražskému Olympu skončil výhrou Liberce, který postupuje do 3. kola Českého poháru,“ dodal Půta. 

Tým VK Dukla ženy má nyní jedenáct hráček v čele s kapitánkou Laurou Holubcovou. Hlavním trenérem je Josef Smolka. „Rádi bychom se s mužskou Duklou doplňovali, nikoli soutěžili o to, kdo má víc výher,“ sdělila na tiskové konferenci kapitánka Holubcová.

Z Dotačního fondu Libereckého kraje na volejbal v kategorii děti a mládež v tomto roce putovalo téměř 400.000 korun. Volejbalovým týmům Dukla muži a Dukla ženy pak v září tohoto roku zastupitelstvo Libereckého kraje odsouhlasilo každému po 1 milionu korun.

Mgr. Fulková Andrea
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz
485226332 / 739541549

rss
Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Anketa
Kde budete trávit letošní letní prázdniny?
Jiná možnost. - 603 (21%)
Zůstaneme doma, nikam se nechystáme. - 570 (20%)
Budeme poznávat Českou republiku. - 555 (20%)
Chceme si užít aktivní dovolenou v cizině. - 541 (19%)
Chystáme se na relaxační pobyt k moři. - 567 (20%)

Zdá se, že nemáte povoleny cookies. Nemůžete hlasovat :(

Zpracovávám...