Úvodní stránka > Krajští úředníci opět doplní šatník sociálně slabým
Krajští úředníci opět doplní šatník sociálně slabým

3. 10. 2017

Nepotřebné starší oblečení, ale i další věci jako například hračky nebo kuchyňské nádobí poslouží opět dobré věci. V pátek 13. října se v přízemí mrakodrapu Krajského úřadu Libereckého kraje uskuteční už pošesté sbírka Dejte věcem druhou šanci. Výtěžek sbírky, organizované jen pro krajské úředníky, poputuje k těm, kteří na pořízení oblečení a drobností do domácnosti nemají dost vlastních peněz.

Sbírku připravuje každý rok na jaře a na podzim sociální odbor úřadu. Pro nashromážděné věci si obvykle přijedou pracovníci některé z charitativních organizací Libereckého kraje. Ti je potom sami přidělují lidem bez přístřeší, matkám v azylových domech a dalším lidem v nouzi.

„Sbírku oblečení pro sociálně slabé už vzali naši úředníci za svou. Obvykle naplní věcmi dvě dodávky, což představuje bezmála dvě stě velkých pytlů šatstva a ostatních věcí,“ vysvětlil Pavel Svoboda, náměstek hejtmana pro sociální věci. „Tento pátek si pro výtěžek ze sbírky přijede Oblastní charita Liberec. Věci roztřídí a rozdělí mezi sociálně slabé v Liberci a okolních obcí,“ doplnil.

Obvykle se v místnosti, do které nosí úředníci nepotřebné, ale funkční šatstvo, nashromáždí vedle oblečení, kuchyňského nádobí a hraček pro děti také drobné domácí spotřebiče nebo třeba deky, baťohy a spacáky. „Vloni někdo do sbírky věnoval dokonce kuchyňský stůl,“ dodal Pavel Svoboda.

Poprvé se sbírka Dejte věcem druhou šanci uskutečnila na jaře roku 2015.

Bc. Žitná (Dědková) Markéta
marketa.zitna@kraj-lbc.cz

Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Kde budete trávit letošní letní prázdniny?
Jiná možnost. - 603 (21%)
Zůstaneme doma, nikam se nechystáme. - 570 (20%)
Budeme poznávat Českou republiku. - 555 (20%)
Chceme si užít aktivní dovolenou v cizině. - 541 (19%)