Úvodní stránka > Pro média > Liberecký krajský úřad byl zařazen do celosvětové databáze EFQM Global Excellence Index (GEI)
Liberecký krajský úřad byl zařazen do celosvětové databáze EFQM Global Excellence Index (GEI)

Liberecký krajský úřad byl zařazen do celosvětové databáze EFQM Global Excellence Index (GEI)

10. 8. 2017

Krajský úřad Libereckého kraje se nově může pochlubit, že v rámci České republiky je jediným úřadem, který je uveden na oficiálních stránkách EFQM GEI. Jde o prestižní celosvětovou databázi organizací, které zavedly a udržují Model excelence EFQM a tím naplňují filozofii TOM.

Krajský úřad Libereckého kraje pilotně odzkoušel Model excelence EFQM v roce 2012, tehdy ve verzi 2010. Od roku 2013, zavedl verzi modelu 2013, kterou udržuje doposud. Úřad podle modelu EFQM získal v roce 2014 v Národní ceně kvality České republiky ocenění Excelentní organizace a v mezinárodní ceně (EFQM) ocenění Recognised for Excellence 4 star. V měsíci červnu 2017 mu bylo nabídnuto zařazení v celosvětové databázi GEI, této nabídky být ve společnosti dalších zhruba 1000 excelentních organizací z celého světa zákonitě využil.

European Foundation for Quality Management (Evropská nadace pro řízení kvality) (EFQM) je nezisková organizace, která byla založena v roce 1988 vrcholnými manažery předních evropských společností. Jejich cílem bylo prosazování filozofie Total Quality Managementu v každodenní praxi. „Total Quality Management by měl sloužit ke zvyšování výkonosti a konkurence schopnosti organizace. Jeho hlavním úkolem je ukázat výsledky, mezi které patří například spokojenost klientů, zaměstnanců nebo dokáže i vyhodnotit zodpovědnost organizace vůči společnosti. Poměřuje předpoklady vytvořené nejvyššími strategickými manažery se skutečností a vyhodnocuje, jak se jim daří naplňovat dané cíle, například v oblasti řízení lidských nebo ostatních zdrojů, systémů a proces,“ přiblížil systém Tomislav Vaněk, manažer kvality Krajského úřadu Libereckého kraje a doplnil, že vize organizace EFQM je svět, ve kterém výrobky a služby poskytují excelentní společnosti.

V dnešní době sdružuje EFQM více než 35.000 organizací ziskového, neziskového i veřejného sektoru nejen z celé Evropy, ale i z jiných kontinentů.

Šimice Marie
marie.simice@kraj-lbc.cz
485226302 /

rss
Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Anketa
Kde budete trávit letošní letní prázdniny?
Jiná možnost. - 600 (21%)
Zůstaneme doma, nikam se nechystáme. - 569 (20%)
Budeme poznávat Českou republiku. - 552 (20%)
Chceme si užít aktivní dovolenou v cizině. - 538 (19%)
Chystáme se na relaxační pobyt k moři. - 565 (20%)

Zdá se, že nemáte povoleny cookies. Nemůžete hlasovat :(

Zpracovávám...