Počasí Dnes °C
Úvodní stránka > Navrhněte osobnosti našeho kraje k udělení Pocty hejtmana
Navrhněte osobnosti našeho kraje k udělení Pocty hejtmana

Navrhněte osobnosti našeho kraje k udělení Pocty hejtmana

17. 3. 2017

Pocta hejtmana Libereckého kraje je každý rok udělována osobnostem, které se celoživotní prací nebo významným skutkem zasloužily o dobré jméno Libereckého kraje. Také letos budou tito výjimeční lidé oceněni, nominovat je můžete tradičně i Vy. Návrhy jsou přijímány do 30. června 2017.

„Letos již popáté mohou do nominací zasáhnout sami občané. Pokud víte o někom, kdo si podle vašeho názoru zaslouží být oceněn nejen za přínos našemu kraji, mimořádný skutek, ale třeba i sportovní reprezentaci, zašlete nám prosím návrh,“ vyzývá hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Pravidla nominace, formulář, který je třeba vyplnit, ale i další informace jsou zveřejněné na webových stránkách:

http://kancelar-hejtmana.kraj-lbc.cz/poradane-akce/pocty-hejtmana-libereckeho-kraje-2014/pocta-hejtmana-libereckeho-kraje-2017-informace-k-nominaci-osobnosti.

Všechny správně podané návrhy budou předloženy pracovní skupině složené jak ze zástupců zastupitelských klubů, tak ze zástupců organizací spjatých s Libereckým krajem. Ta následně sestaví finální seznam osobností. Ocenění ve formě dekretu Pocta hejtmana a mince Hejtmanský dukát jim bude předáno během slavnostního večera v říjnu 2017. „Touto cestou chceme poděkovat výjimečným lidem za to, že dělají náš kraj hezčím, známějším, reprezentují ho a zkrátka vytvářejí mu dobré jméno,“ dodává hejtman.

Od roku 2006, kdy byly Pocty hejtmana uděleny poprvé, získalo ocenění 66 osobností. V loňském roce Poctu hejtmana Libereckého kraje obdrželi prof. RNDr. František Fediuk, CSc. (za přínos v oblasti geologie), Ing. Taťána Janoušková (za přínos v oblasti paliativní péče), Marta Kottová (za přínos v oblasti osvětové činnosti o holocaustu), Ing. Miroslav Kučera (za přínos v oblasti filantropie), MUDr. Blanka Šinkorová (za přínos v oblasti lékařství) a Miloš Zapletal (za přínos v oblasti práce s mládeží).

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
485226324 / 739541624

rss
Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Anketa
Kde budete trávit letošní letní prázdniny?
Jiná možnost. - 420 (22%)
Zůstaneme doma, nikam se nechystáme. - 396 (21%)
Budeme poznávat Českou republiku. - 360 (19%)
Chceme si užít aktivní dovolenou v cizině. - 357 (19%)
Chystáme se na relaxační pobyt k moři. - 381 (20%)

Zdá se, že nemáte povoleny cookies. Nemůžete hlasovat :(

Zpracovávám...