Projekt KAP LK připravuje platformy v oblasti vzdělávání

• 28. 11. 2016 11:14
  • Školství
  • Zastupitelstvo

Tematická setkávání, tzv. platformy, v oblasti vzdělávání se chystají v rámci realizace Krajského akčního plánu Libereckého kraje (KAP LK).  Určené jsou např. pedagogickým pracovníkům a dalším zástupcům škol, zástupcům vzdělávacích institucí, zaměstnavatelům, orgánům státní správy a dalším. Zájemci o účast v platformách se již nyní mohou hlásit.

Účastníci platforem budou moci diskutovat v níže uvedených tématech vzdělávání, vyměňovat si zkušenosti, dělit se o příklady dobré praxe a tím navázat, popřípadě prohloubit vzájemnou spolupráci. V rámci projektu bude také jednotlivým platformám nabídnuta možnost vzdělávat se v novinkách, účastnit se netradičních workshopů, inovativních seminářů a jiných vzdělávacích aktivit.

Platformy se budou zabývat následujícími tématy:

Platforma „Přírodovědné a technické vzdělávání“

• Podpora polytechnického vzdělávání
  • ICT kompetence

Platforma „Volba povolání“

• Podpora odborného vzdělávání včetně spolupráce škol a zaměstnavatelů
  • Rozvoj škol jako center dalšího profesního vzdělávání

Platforma „Rozvoj osobnosti“

• Podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě
  • Zkvalitnění péče o žáky nadané a talentované

Platforma „Vzdělávání pro všechny“

• Rozvoj kariérového poradenství
  • Podpora inkluze

Platforma „Rozvoj kompetencí“

• Rozvoj výuky cizích jazyků
  • Čtenářská a matematická gramotnost

Předpokládáme, že první setkání některých platforem se uskuteční začátkem roku 2017. Zájemci o účast v platformách se mohou hlásit příslušným metodičkám projektu.

Kontakty na metodičky projektu KAP LK:

Jana Antošová  - „Volba povolání“, „Vzdělávání pro všechny“

Tel.: 485 226 213, Email: jana.antosova@kraj-lbc.cz

Markéta Leníková – „Rozvoj osobnosti“, „Rozvoj kompetencí“

Tel.: 485 226 474, Email: marketa.lenikova@kraj-lbc.cz

Jana Štefková – „Přírodovědné a technické vzdělávání“

Tel.: 485 226 402, Email: jana.stefkova@kraj-lbc.cz

loga