Úvodní stránka > První dvě letošní miminka narozená v Libereckém kraji - holka a kluk, dostala od hejtmana zlatého kozoroha, nezapomnělo se ani na liberecká dvojčata
Tobiáš

První dvě letošní miminka narozená v Libereckém kraji - holka a kluk, dostala od hejtmana zlatého kozoroha, nezapomnělo se ani na liberecká dvojčata

4. 1. 2015

První miminka – kluk a holka, narozená v Libereckém kraji v roce 2015 dostala od hejtmana LK Martina Půty tradiční dárek - zlatý přívěsek se znamením kozoroha a řetízek.

Hejtman dárky předal první medailonek 3. 1. v Nemocnici s poliklinikou v České Lípě, kde se prvním miminkem roku 2015 v Libereckém kraji stala vietnamská holčička. Malá Tran (příjmení)  Thuy Lan (křestní) se narodila 1. 1. 2015 v 10:28 hodin mamince Nguyen Thi Huyen. Děvčátko je zdravé, měří 49 centimetrů a váží 3,06 kilogramu, Matka má státní příslušnost vietnamskou, nyní žije v Jestřebí a je v domácnosti.

Slavnostního setkání se zúčastnili,  blahopřáli a dárky předali i představitelé NsP Česká Lípa: -generální ředitel Ing. Jaroslav Kratochvíl a předseda představenstva MUDr. Radek Havlas.

„V uplynulém roce jsme v naší porodnici uskutečnili 888 porodů a přivedli na svět 896 dětí. O rok dříve (2013) to bylo o něco méně, 884 porodů a 894 dětí,“ informoval tiskový mluvčí českolipské nemocnice Petr Pokorný.

 

V Masarykově městské nemocnici v Jilemnici se narodil o pouhé 4 minuty později první letošní hošík – Tobiáš Havránek (50 cm, 2, 97 kg).  I jemu, spíše jeho mamince Zuzaně Sacké, předal hejtman LK spolu se starostkou města Janou Čechovou, krajským radním pro dopravu Vladimírem Mastníkem, též bývalým starostou Lomnice nad Popelkou, ředitelem nemocnice MUDr. Jiřího Kalenským, a primářem gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Zdeňkem Vocáskem zlatý přívěsek se znamením kozoroha a zlatý řetízek, květiny a další dárečky. Paní Zuzana spolu s otcem dítěte Leošem Havránkem žijí v Lomnici nad Popelkou.

Ke gratulantům se připojil veselým proslovem Vladimír Mastník. „Blahopřeji Vám, že Tobiáš prožije krásné dětství v takovém městě jako je Lomnice nad Popelkou. Máme tam pro děti připravenou skvělou mateřskou školku, dětská hřiště, výbornou školu, i uměleckou, zkrátka místo pro pěkný život,“ řekl mimo jiné s úsměvem krajský radní.

Za minulý rok zvládli v jilemnické Masarykově městské nemocnici podle slov primáře 913 porodů.

„Pravdou je, že zde máme hodně maminek z Trutnovska i Jičínska. Možná tu máme i prvního občánka Královéhradeckého kraje,“ řekl s nadsázkou Zdeněk Vocásek s tím, že z Jilemnicka bývá ročně kolem 60. novorozeňátek.

„Někdy čekáme na první jilemnické miminko třeba až do února, ale letos to vypadá, že to bude přece jen dříve. A zdá se, že i v tomto roce nás čeká spousta práce,“ dodal.

 

Hejtman v pondělí 5. 1. pogratuloval v Krajské nemocnici Liberec i prvním občánkům největšího krajského města – dvojčatům Tereze Anně a Anně Marii a jejich mamince Martině Kučerové, pocházející z Hrádku nad Nisou.

První děti, narozené v liberecké porodnici v novém roce, na sebe nechaly čekat poměrně dlouho, neboť se narodily 1. ledna až těsně po 13. hodině. Tereza Anna váží 2880 gramů a měří 49 centimetrů, Anna Marie 2730 gramů a měří 48 centimetrů.

První liberecká miminka roku 2015 přivítali také primátor Liberce Tibor Batthyány a generální ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný.

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
485226302 / 739541588

rss
Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Anketa
Kde budete trávit letošní letní prázdniny?
Jiná možnost. - 600 (21%)
Zůstaneme doma, nikam se nechystáme. - 569 (20%)
Budeme poznávat Českou republiku. - 552 (20%)
Chceme si užít aktivní dovolenou v cizině. - 538 (19%)
Chystáme se na relaxační pobyt k moři. - 564 (20%)

Zdá se, že nemáte povoleny cookies. Nemůžete hlasovat :(

Zpracovávám...