Počasí Dnes 14°C Zítra 16°C

Kalendář akcí

Úvodní stránka > Kalendář akcí > Staročeské řemeslnické trhy Turnov 2017
Staročeské řemeslnické trhy Turnov 2017

Spolek přátel muzea a Muzeum Českého ráje v Turnově připravují na víkend 27. – 28. května XXIII. ročník Staročeských řemeslnických trhů, na kterých se představí desítky řemeslníků z celé České republiky. Mnozí z nich jsou držiteli certifikátů Nositel tradice lidového řemesla, Mistr rukodělné výroby a certifikátu Regionální produkt z jednotlivých oblastí České republiky. V rámci akce bude předáno ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Libereckého kraje.

Staročeské řemeslnické trhy jsou pořádány jako obsahově hodnotné a přitom atraktivní setkání uměleckých řemeslníků s bohatým kulturním programem na dvou pódiích. Návštěvníky čekají dvě desítky vystoupení v podání hudebních skupin a divadelních společností. Představí se výroby skla, keramiky, zboží z kůže, proutí a orobince, kamenáři, nožíři a mnozí další. Nebudou chybět ani prodejci tradičního pečiva a občerstvení.  Novinkou letošního ročníku bude scéna loutkového divadla u Kamenářského domu, která bude po oba dva dny věnována dětem.

Pro návštěvníky této významné akce bude bonusem návštěva stálých expozic a výstav Muzea Českého ráje v Turnově, které při příležitosti konání Staročeských řemeslnických trhů návštěvníkům nabízí na vstupenku na trhy volný vstup.

V rámci turnovských trhů předá členka rady LK Květa Vinklátová ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Libereckého kraje, které rada kraje uděluje každoročně od roku 2012. Titul získají za výrobu březových metel pan Jaroslav Brož a Josef Břečka v oboru tesařství a truhlářství.

Květen 2017
Červen 2017
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Červenec 2017
Zprávy Více aktualit Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Anketa
Kde budete trávit letošní letní prázdniny?
Jiná možnost. - 26 (17%)
Zůstaneme doma, nikam se nechystáme. - 30 (20%)
Budeme poznávat Českou republiku. - 31 (21%)
Chceme si užít aktivní dovolenou v cizině. - 27 (18%)
Chystáme se na relaxační pobyt k moři. - 37 (25%)

Zdá se, že nemáte povoleny cookies. Nemůžete hlasovat :(

Zpracovávám...