Počasí Dnes 25°C Zítra 24°C
Úvodní stránka > V Liberci se setkali nejúspěšnější manažeři tří krajů
V Liberci se setkali nejúspěšnější manažeři tří krajů

11. 6. 2015

Nejúspěšnější manažeři Libereckého, Pardubického a Královéhradeckého kraje se ve čtvrtek 11. června setkali v Severočeském muzeu v Liberci. Finalisty soutěže Manažer roku za uplynulý rok ocenili za jejich podnikatelské schopnosti hejtman Libereckého kraje Martin Půta, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Otakar Ruml a zástupci České manažerské asociace, která je vyhlašovatelem soutěže. Mezi hosty nechyběla ani Manažerka roku 2014 Zuzana Ceralová Petrofová, majitelka společnosti Petrof, spol. s.r.o.

Příběhy jednotlivých podnikatelů jsou velmi zajímavé a těší mě, že u nás existuje takové množství životaschopných a perspektivních firem. Zároveň také v poslední době v mnohých z nich slýchám, že se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků a absolventů škol. To je věc, ve které mohou pomoci konkrétně firmám i kraje,“ uvedl u příležitosti setkání s manažery hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Mezi účastníky setkání nechyběli ani někteří finalisté z Libereckého kraje, kteří byli oceněni v rámci soutěže Manažer roku 2014. Konkrétně Roman Hrnčíř z liberecké společnosti Severochema, družstvo pro chemickou výrobu, Hana Palečková z firmy Rattay Liberec, Václav Tichý ze Středního odborného učiliště nábytkářského a Střední školy vzdělávání na učilištích odborných školách z Kateřinek, Šárka Prachařová z liberecké vzdělávací společnosti Aabyss s.r.o., Vojtěch Pražma (Modelárna LIAZ), Roman Hrnčíř z družstva Severochema Liberec a Marek Vávra jako zástupce Zámeckého pivovaru Frýdlant. Přítomní hosté si poslechli jejich krátké profesní příběhy a dozvěděli se zajímavé informace o jejich společnostech.

Pohovořit s místními podnikateli u příležitosti Setkání oceněných manažerů přišli do muzea také statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Hana Maierová, náměstkyně pro sociální věci Lenka Kadlecová a radní Vít Příkaský, pověřený vedením resortu regionálního rozvoje a evropský projektu LK.

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz

Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Chystáte se letošní sezonu navštívit některou z rozhleden Libereckého kraje?
Ne - 105 (40%)
Ano - 155 (60%)