V harrachovské sklárně pořádají tradiční pivní slavnosti

Daníčková Blanka

• 21. 07. 2016 14:44

Držení tupláku na čas, jízda na opilém kole, pití piva na čas, možnost foukání skla a především ochutnávka různých druhů pivních moků, nejen na to se mohou těšit návštěvníci tradičních Harrachovských pivních slavností. V areálu sklárny v Harrachově je v sobotu 23. července pořádají Sklárna a minipivovar Novosad a syn a město Harrachov. Třináctý ročník oblíbených slavností navštíví i hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Bohatý program odstartuje s úderem 10. hodiny a potrvá až do půlnoci. Těšit se návštěvníci mohou na zdejší piva, ať už osmistupňové Huťské výčepní, tak i tmavý ležák Čerťáka nebo světlý ležák Františka. K tomu zakousnou řadu pochutin, klobásy, bramboráčky nebo maso na grilu a jiné. Během dne budou probíhat prohlídky muzea a sklárny s příležitostí vyzkoušet si foukání skla. Pro děti pořadatelé chystají dětské dílny s možností vyrobit si vlastní dárkové předměty (sklenice, mozaiky, obrázky, trička, atd…), skákací hrad, laser game a stánky s dobrotami a hračkami.

Návštěvníky k pivovaru celý den bude zdarma vozit autobus z vlakového nádraží v Harrachově a zpět. Vstupné na akci je pro dospělé 150 Kč, pro děti 20 Kč, předškolní děti mají vstup zdarma.

Program:

10:00 – 12:00  Krkonošská dechovka

12:00 – 12:30  Zahájení majitelem sklárny a starostou města

12:30 – 14:00  Compromix - (country-rock)

14:00 – 16:00  Kontakt (rock-pop)

16:00 – 16:30  Finálové kolo soutěže ,,držení tupláku na čas"

16:30 – 18:00  Donaha (teenage rock-pop)

18:00 – 18:30  Finálové kolo soutěže ,,pití piva na čas"

18:30 – 20:00  Sebastian (rock-pop)

20:00 – 22:00  Elvis Presley Revival Band

22:00 – 24:00  The Fialky (punk-rock)

24:00 – 00:10  Ohňostroj