Počasí Dnes °C
Úvodní stránka > Zastávka veřejné dopravy U Lomu v Liberci bude moderně vybavena, kraj na nový infopanel přispěje 70.000 Kč

9. 8. 2017

Kraj odsouhlasil dotaci na dovybavení liberecké zastávky U Lomu informačním elektronickým panelem pro cestující. Jedná se o první projekt informačního panelu na zastávce, která je využívána nejen městskou hromadnou dopravou, ale i příměstskou autobusovou dopravou. Výše dotace Libereckého kraje pro Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou činí 70.000 Kč.

Dopravní podnik požádal Liberecký kraj o příspěvek na pořízení elektronického informačního systému ve formě nových staničních sloupků s informačními víceřádkovými elektronickými infopanely. „Cestujícím se zobrazí informace o aktuálních odjezdech jednotlivých spojů, o výlukách a mimořádnostech v dopravě, včetně linek příměstské dopravy a bez ohledu na to, který dopravce daný spoj zajištuje. Sdružená a tedy velmi frekventovaná zastávka MHD pro tramvaje a autobusy i příměstskou autobusovou dopravu byla vytipována jako pilotní projekt naší spolupráce,“ říká Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek s tím, že celkové náklady na dovybavení zastávky činí 400.000 Kč. „Zastávku je možné považovat za malý přestupní terminál,“ dodává náměstek Pieter.

Bc. Žitná (Dědková) Markéta
marketa.zitna@kraj-lbc.cz

Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Kde budete trávit letošní letní prázdniny?
Jiná možnost. - 372 (21%)
Zůstaneme doma, nikam se nechystáme. - 358 (21%)
Budeme poznávat Českou republiku. - 326 (19%)
Chceme si užít aktivní dovolenou v cizině. - 328 (19%)