Počasí Dnes °C
Úvodní stránka > Redakční systém > Ženou regionu je kynoložka a malířka skla Hana Böhme
Ženou regionu je kynoložka a malířka skla Hana Böhme

18. 5. 2017

Regionální kolo celorepublikové soutěže Žena regionu vyhrála s celkem 227 hlasy paní Hana Böhme, malířka skla a kynoložka. Druhou příčku obsadila pedagožka a zdravotní sestra Ilona Kopecká a třetí Jana Pastuchová, poslankyně Parlamentu ČR. Poděkování a ceny jim předala radní Libereckého kraje Radka Loučková Kotasová, která nad soutěží také převzala záštitu.

V reprezentativních prostorách liberecké Kavárny Pošta se včera setkaly finalistky regionálního kola soutěže Žena regionu. Ocenění, které vzniklo jako poděkování všem ženám, jež dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu, se předává v Libereckém kraji druhým rokem.

„Všechny nominované mají můj obdiv a jsem ráda, že tato soutěž existuje. Ženy, které jsou kromě své práce a péče o rodinu schopny ještě dělat naplno i další neméně důležitou věc pro své okolí, je nutné ocenit a poděkovat jim,“ říká radní Loučková Kotasová. Z šestnácti nominovaných žen nejvíce hlasů od veřejnosti dostala právě Hana Böhme, která se kromě své profese aktivně věnuje kynologii. Cvičí psy, kteří prohledávají zavazadla na letišti nebo v autobusech a jsou schopni detekovat slonovinu, šupiny z luskouna nebo maso divokých zvířat. Kromě přípravy psů v České republice létá i do Konga, kde pomáhá s tréninkem psů i psovodů.

Celonárodní soutěž Žena regionu je vyhlašována od roku 2009 a je určena všem ženám bez výjimky. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Cílem soutěže je ocenit úsilí těchto výjimečných žen a zviditelnit jejich práci a výsledky. O titul Žena regionu se mohou ucházet ženy, kterým se podařilo dosáhnout úctyhodných výsledků v kategoriích: podnikání, politika a veřejná správa; vzdělávání, věda a výzkum; zdravotnictví a charitativní činnost nebo umění, kultura a sport.

Mgr. Fulková Andrea
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz

Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Kde budete trávit letošní letní prázdniny?
Jiná možnost. - 235 (20%)
Zůstaneme doma, nikam se nechystáme. - 241 (21%)
Budeme poznávat Českou republiku. - 213 (18%)
Chceme si užít aktivní dovolenou v cizině. - 227 (19%)