Počasí Dnes 14°C Zítra 8°C

20. 4. 2017

Středa 26. dubna 2017

Krajská vědecká knihovna v Liberci, Rumjancevova 1

Díky spojení s univerzitami či výzkumnými institucemi dosahují firmy v aplikovaném výzkumu výsledků, které přispívají ke zvýšení kvality výrobků, jejich inovacím či úsporám na nákladech. Zástupci Technické univerzity v Liberci, jiných výzkumných subjektů ale také samotných firem budou hovořit o svých zkušenostech z této oblasti. Představeny dále budou programy Technologické agentury ČR a program Horizon 2020 (nástroj pro MSP), které podnikům nabízejí zajímavé možnosti finanční podpory a uplatnění inovací i na mezinárodní úrovni. Program uzavře prezentace RIS3 a Smart Akcelerátoru pro Liberecký kraj.

Akci pořádá pod záštitou hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půty Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest a Liberecký kraj.

Program:

09:00 – 10:00 Realizované projekty TUL a výzkumných subjektů, Centrum pro podporu transferu technologií TUL

10:00 – 11:00 Možnosti podpory aplikovaného výzkumu – Výzvy TAČR

Horizon 2020 (SME instrument) – Technologické centrum AV ČR

11:00 – 11:15 Coffee Break

11:15 – 11:45 Příklady aplikovaného výzkumu z řad firem

11:45 – 12:15 Představení RIS3 strategie Libereckého kraje a projektu Smart Akcelerátor

12:15 – 13:00 Diskuse

Účast na semináři je bezplatná. Vzhledem k omezené kapacitě prostor je nutné učinit registraci, a to nejpozději do 24. dubna 2017 e-mailem na adresu liberec@czechinvest.org. V přihlášce uveďte Vaše jméno a organizaci.

Ing. Porkertová Pavla
pavla.porkertova@kraj-lbc.cz
485226707 /

Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Duben - Den Země

Zapojujete se aktivně do akcí spjatých s dubnovými oslavami planety Země a přírody?

Zapojuji se jinak. - 37 (26%)
Účastním se oslav Dne Země i osvětových akcí. - 37 (26%)
Organizuji úklid i mimo akci Ukliďme svět. - 33 (23%)
Uklízím v rámci akce Ukliďme svět. - 36 (25%)