Počasí Dnes °C

Kalendář akcí

Úvodní stránka > Kalendář akcí > Výstava Heshama Malika, Kara Sevde.
Výstava Hesmana Malika, Kara Sevde.

V sobotu 30. září v 15 hodin bude vernisáží zahájena pozoruhodná výstava Heshama Malika, která nese název Kara Sevde.  Tuto výstavu autor připravuje jako fórum, exhibici lidských vztahů, obětí, vzestupů a pádů ve jménu lásky.
 
Název expozice napovídá, že dvanáct dřevěných oboustranných realizací a dvacítka obrazů ve výstavním prostoru Kotelna v Železném Brodu bude věnováno lásce, konkrétně o cestě, která někde začíná a také končí. Výraz Kara Sevde se totiž dá volně přeložit jako černá láska. Tento turecký slovní obrat pojmenovává temnou stranu původní láskyplné emoce vášně. Láska je jako cesta, kterou procházíme a která není jednoduchá. Zajímavostí této výstavy je, že realizace nemají kontextově ani formálně žádné hranice, autor Hesham Malik pracuje s různými formami výtvarného vyjádření. Vernisáž výstavy, která potrvá do 15. prosince, proběhne v sobotu 30. září 2017 od 15 hodin.
 
Autor Hesham Malik je původem z Indie, studoval na Waterloo Univerzitě v kanadském Torontu, mnoho let cestoval po světě, kde se etnograficky věnoval studiu různých nativních kultur, jakými jsou například indiánské a africké domorodé kmeny. Dnes žije se svou rodinou v České republice.

Plakát

Září 2017
Říjen 2017
Zprávy Více aktualit Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Anketa
Kde budete trávit letošní letní prázdniny?
Jiná možnost. - 415 (22%)
Zůstaneme doma, nikam se nechystáme. - 393 (21%)
Budeme poznávat Českou republiku. - 356 (19%)
Chceme si užít aktivní dovolenou v cizině. - 354 (19%)
Chystáme se na relaxační pobyt k moři. - 378 (20%)

Zdá se, že nemáte povoleny cookies. Nemůžete hlasovat :(

Zpracovávám...