Dvě organizace získaly Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost

22. 06. 2021

Cena hejtmana za společenskou odpovědnost 2020 je soutěž, jejímž cílem je ocenit organizace v Libereckém kraji, které jsou aktivní při naplňování zásad společenské odpovědnosti a jsou vzorem pro ostatní. Mohou se do ní přihlásit všechny podnikatelské subjekty a organizace veřejného sektoru a obce, které působí na území Libereckého kraje. Za rok 2020 si odnesly hlavní ceny E M B A, spol. s r. o. se sídlem v Pasekách nad Jizerou a Severochema, družstvo pro chemickou výrobu, Liberec.

„V minulém roce došlo k situaci, kdy dvě organizace v kategorii Střední organizace, jejichž hlavní náplní činnosti je podnikání s 250 a méně zaměstnanci, dosáhly stejného bodového hodnocení. Proto byly uděleny dvě první ceny,“ sdělil hejtman Martin Půta.

Severochema byla založená roku 1953, nyní zaměstnává zhruba 100 pracovníků. Družstvo má celou řadu výrobků, které se v českých domácnostech zabydlely a jsou na trhu již několik let. Mezi značky, které získaly ocenění Czech Superbrands Award se řadí i značka podpalovače PE-PO. Severochema ale není jen PE-PO, ředidla a jiné technické kapaliny. Je to také výrobce kosmetiky s mořskou solí nebo veterinárních šamponů.,

Vedle toho Družstvo pomáhá subjektům se zaměřením na liberecký region, jakými jsou například Hospic sv. Zdislavy v Liberci nebo hiporehabilitace ve spolku Svítání. Družstvo podporuje i zájem mladých žáků a studentů o obor chemie, a proto je partnerem celostátní soutěže s názvem Hledáme nejlepšího Mladého chemika v ČR.

Společnost EMBA, spol. s r. o. byla založena 1991. Česká firma EMBA, založená managementem původního závodu, odkoupila podnik v rámci privatizace. Má certifikaci ISO 9001. Získala řadu ocenění WORLDSTAR AWARD, Modrý anděl, a další ocenění. Mezi stěžejní výrobky patří archivační krabice, kancelářské pořadače a další papírové kancelářské vybavení. Vstupní surovinou pro výrobky je z více než
90 % sběrový odpadní papír a všechny výrobky jsou zcela recyklovatelné.

EMBA podporuje nemocnice v regionu, zejména MMN, a.s. v Jilemnici a Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. V letošním roce se podíleli na zajištění přístrojového vybavení pro covidovou jednotku interního oddělení jilemnické nemocnice.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz