Klenoty z Křišťálového údolí zdobí i finalistky Miss České republiky

08. 03. 2021

Originální skleněné šperky z ručně vinutých perlí produkuje další ze společností, které působí v Křišťálovém údolí – společnost Misamo, jež vznikla v roce 2018 v Železném Brodě. Za jejím zrodem stojí designérské duo Michaela Möllerová a Světlana Arťuchová.

V jejich autorských špercích se objevují perle zdobené zlatem a stříbrem, perle připomínající přírodní kameny, perle geometrických i fantazijních tvarů či perle inspirované faunou a flórou.

„Kdo touží po tom, aby jeho hruď zdobily šípky, borůvky, květiny nebo jiné velmi pestré dekorativní náhrdelníky, může nahlédnout do nabídky firmy Misano. Lze si u ní také nakoupit samostatné skleněné perle a navléknout si vlastní náhrdelník podle svého vkusu,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Autorské šperky od Misama se staly například součástí módních přehlídek Made in Jablonec. V roce 2019 společnost zahájila spolupráci s národní soutěží Miss České republiky.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz