Nejlepší knihovníci obdrží ceny v liberecké knihovně

24. 11. 2017

Regionální organizace Svazu knihovníků a informačních pracovníků Libereckého kraje již potřetí udělí ocenění nejlepším knihovnicím a knihovníkům, kteří v uplynulém období dosáhli výjimečných výsledků, realizovali zajímavou aktivitu nebo se trvale věnovali činnostem, které přispěly k rozvoji obce. Událost se koná v úterý 5. 12. 2017 v 9:30 hodin ve velkém sále Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Soutěž je vyhlašována ve dvou kategoriích: Knihovník a Knihovnice roku a Celoživotní přínos knihovnictví v Libereckém kraji. Ceny budou předány ve spolupráci knihovníků Libereckého kraje, Regionální organizace Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) a Krajskou vědeckou knihovnou.

Ceny předá Květa Vinklátová, členka rady kraje pro rezort cestovního ruchu, památkové péče a kultury, ředitelka Krajské vědecké knihovny v Liberci Blanka Konvalinková a předsedkyně Regionální organizace SKIP Libereckého kraje a zároveň ředitelka Městské knihovny v České Lípě Dana Kroulíková.

Program:

9,30 – 10,00 Zahájení

10,00 – 10,30 Vyhlášení Ceny Knihovník/Knihovnice Libereckého kraje

Ocenění Svazu knihovníků a informačních pracovníků

10,30 – 11,00 Projekty pro knihovny v roce 2018 - Bookstart, Knížka pro prvňáčka a další

Mgr. Roman Giebisch, Ph.D., Národní knihovna ČR - vedoucí oddělení vzdělávání při Knihovnickém institutu a předseda SKIP ČR

11,00 – 11,30 přestávka, občerstvení

11,30 – 12,30 Inspirace odjinud – z našich knihoven:

Centrální portál knihoven – prostor pro knihovníky i naše uživatele

Jaroslava Starcová - Krajská vědecká knihovna v Liberci

Elektronické služby Krajské vědecké knihovny v Liberci – aktuální novinky

PhDr. Dana Petrýdesová - Krajská vědecká knihovna v Liberci