Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Ahoj Martine, zdravili školáci první hodinu ve Stružnici

01. 09. 2014

„Ahoj Martine,“ pozdravilo 15 žáčků ZŠ ve Stružnici na Českolipsku hejtmana LK Martina Půtu, když spolu s nimi zahájil nový školní rok. Jak se ukázalo, navedl je k tomu starosta obce Jan Mečíř a všichni tak sborově pana hejtmana přivítali.

Pod vedením ředitelky Lenky Kolstrunkové a učitelek jim pak děti z mateřské a základní školy připravily malý kulturní pořad, v němž se přednášelo, hrálo na foukací harmoniky a flétny a také cvičilo.

Hejtman pak osobně přivítal ve školním roce 2014/2015 čtyři prvňáčky a popřál všem žákům, jejich rodičům i hodně úspěchů a pevné nervy a obdaroval je taškou plnou bonbónů.

Starosta poté předal škole soubor fotoaparátů a kamer v hodnotě 150 tisíc Kč, které poslouží k výuce i reprezentaci školy.

Ještě předtím přivítali hejtmana na Střední umělecké škole sklářské v Kamenickém Šenově. Ředitel školy Pavel Kopřiva spolu s personálním ředitelem firmy Preciosa a.s. Pavlem Brzákem provedli hejtmana po škole a v kinosále poté přesně v 8 hodin zahájili nový školní rok.

Hejtman v krátkém proslovu vyjádřil uspokojení nad dobrou atmosférou panující ve sklářské škole.

“Přeji všem studentům, aby stejně jako zahájili školní rok, aby jej také všichni v červnu příštího roku také dobře ukončili,“ řekl mimo jiné Martin Půta.

Také ostatní členové Rady Libereckého kraje zahájili školní rok se žáky a studenty na základních a středních školách po celém Libereckém kraji. 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588