Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Finalistou soutěže Zaměstnanec roku byl také pracovník Krajského úřadu Libereckého kraje

25. 10. 2013

Finalistou soutěže o nejlepšího zaměstnance roku pro zdravotně postižené pracovníky byl také Petr Švorc, zaměstnanec Krajského úřadu Libereckého kraje. Soutěž pořádá Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením  ve spolupráci s dalšími subjekty.

„Petr Švorc pracuje na Krajském úřadě Libereckého kraje na odboru kancelář ředitele na oddělení spisové služby. Jeho  hlavní pracovní náplní je spisová služba a související administrativní činnosti. To, že uspěl ve velké konkurenci a stal se jedním z 39 finalistů soutěže nás velice těší. Po zisku Ceny veřejnosti za vstřícného zaměstnavatele je toto dalším potvrzením, že se krajský úřad vydal správnou cestou,“ komentuje poslední úspěchy úřadu jeho ředitel René Havlík.

Co obnáší práce Petra Švorce: přijímá dokumenty v listinné podobě, to znamená příjem, kontrola, evidence a redistribuce dokumentů doručených úřadu osobně nebo poštou. Tuto agendu zpracovává na osobním počítači v elektronickém systému GINIS. Rovněž přijímá od zaměstnanců úřadu dokumenty k odeslání, kontroluje jejich formální náležitosti a připravuje je k odvozu pro poštu. Dle potřeby také distribuuje informační materiály a pomáhá zaměstnancům s kopírováním dokumentů. V poslední době začal krajský úřad digitalizovat veškeré dokumenty na příjmu, na čemž se rovněž Petr s ostatními zaměstnanci podatelny významně podílí. Naučil se skenovat dokumenty a převádět je v elektronické podobě do systému spisové služby.

„Své zaměstnání na krajském úřadě našel Petr v roce 2010 díky spolupráci krajského úřadu s organizací Rytmus Liberec, o.p.s.,“ vysvětluje Havlík s tím, že tato společnost poskytuje sociální rehabilitaci metodou podporovaného zaměstnávání a pomáhá lidem s postižením, převážně mentálním, hledat zaměstnání na otevřeném trhu práce. Při nástupu do nového zaměstnání asistenti této společnosti po určitou dobu spolupracují s novým zaměstnavatelem a se svým klientem, kterému pomáhají začlenit se do pracovního kolektivu a podporují jeho snahu naučit se rychle a dobře vykonávat přidělenou práci. 

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624