Čínská delegace v Libereckém kraji

24. 09. 2007
[id:5634|autor:Mgr. Markgrafová Eva|email:eva.markgrafova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 327|mobil:|aktualizace:]

Do Libereckého kraje zítra zamíří sedmičlenná delegace čínských novinářů, aby se seznámili s naším regionem a jeho turistickými možnostmi.

Přijedou v rámci svého týdenního pobytu v České republice, kde v návaznosti na plánovanou prezentaci naší země v Číně zavítají kromě Prahy a Brna také do Náchoda, Lednice a Poděbrad.  Náš kraj si pak zvolili na základě dubnové cesty hejtmanů do Číny. Té se zúčastnil také hejtman Petr Skokan, aby propagoval náš kraj  a spolu s ostatními hejtmany se snažil získat co nejvíce informací o možnostech česko-čínské regionální spolupráce. „Těší mne, že se mi v Číně podařilo vyvolat zájem čínských novinářů o náš kraj, neboť neustále razím heslo, že ČR není pouze stověžatá Praha ale celá řada nádherných míst. Tuto návštěvu proto považuji za konkrétní způsob, jak i  Liberecký kraj představit čínským turistům,“  zdůraznil hejtman Petr Skokan. Věří, že se delegaci bude v našem kraji líbit a své zážitky doma zprostředkuje. „Z pohledu cestovního ruchu patří totiž čínský turista k velmi dobrým klientům, který při cestování štědře utrácí,“ připomíná hejtman jeden ze svých čínských poznatků.

V Libereckém kraji delegace navštíví města Jablonec nad Nisou, Liberec a Nový Bor.

Mgr. Markgrafová Eva
eva.markgrafova@kraj-lbc.cz