Do soutěže Vesnice roku 2019 se přihlásilo 16 obcí z Libereckého kraje

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

• 06. 05. 2019 00:00

Kravaře, Polevsko, Chotyně, Bílý Kostel nad Nisou, Svijany, Bozkov či Poniklá. To jsou jen některé z šestnácti obcí Libereckého kraje, které se přihlásily do dalšího ročníku celostátní soutěže Vesnice roku 2019. O celkovém vítězi se rozhodne v září.

„Do letošního pětadvacátého ročníku se přihlásilo celkem 205 obcí z celé České republiky, což je o 23 obcí méně než v roce 2018. Jsme potěšeni, že naopak v Libereckém kraji se do krajského kola přihlásilo 16 obcí, o dvě obce více než v roce minulém,“ uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Jednotlivé vesnice v červnu čeká návštěva hodnotící komise. Všechny obce bude posuzovat z hlediska toho, jaký se v nich vede společenský život, kterým aktivitám a činnostem se jejich obyvatelé věnují či jak se v obcích daří podnikatelům.

Dbát se bude ale i na to, jak to v obcích vypadá, zda mají upravenou zeleň, jaké služby v nich lidé mohou využít, v jakém stavu jsou inženýrské sítě či jaké plány mají obce dále do budoucna.

Slavnostní vyhlášení a předávání ocenění libereckého krajského kola soutěže se uskuteční 21. srpna 2019 ve vítězné obci.

Celostátní kolo, do kterého postupují vítězové krajských kol, potrvá od 1. do 7. září. Jako každoročně, i letos bude vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2019 vyhlášen 14. září na Jarmarku venkova v Luhačovicích. Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2018 v Libereckém kraji se stala obec Tatobity. Více informací se nalézá na webových stránkách soutěže www.vesniceroku.cz.

Přihlášené obce LK

Kravaře