Dopravní hřiště dostanou v roce 2015 dotaci v celkové výši 420 tisíc Kč

• 10. 02. 2015 16:31
  • Doprava

Rada LK schválila na svém 3. zasedání poskytnutí dotace na podporu dopravní výchovy na dětských dopravních hřištích (DDH) v LK v celkové výši 420 tisíc Kč.

Vzhledem k převodu DDH v Liberci, které LK majetkově převedl ke dni 16. 10. 2014 na Statutární město Liberec (SML), se týká poskytnutí dotace nově i SML. V případě SML se jedná o maximální částku dotace ve výši 120.000 Kč. SML musí samozřejmě splnit podmínky dotačního programu.

Na DDH probíhá systematická dopravní výchova, která se skládá z teoretické části, prováděné na učebnách a následně z praktického nácviku jízdy podle pravidel na venkovních plochách DDH. Dopravní výchova probíhá podle tematického plánu Ministerstva dopravy pro žáky 4. ročníků a je ukončena závěrečným přezkoušením. Při splnění požadovaných znalostí žáci získávají „Průkaz cyklisty“.

Návrh smlouvy předpokládá vyplácení příspěvku ve výši 10.000 Kč, a to v případě, že počet žáků, kteří se na DDH zúčastní v roce 2015 zkoušek na průkaz cyklisty, bude 100 a méně. V případě, že počet žáků na DDH v roce 2015 bude vyšší než 100, poskytovatel příjemci poskytne k uvedené fixní částce 10.000 Kč částku 100,- Kč za každého dalšího žáka, který se zúčastní zkoušky na průkaz cyklisty na DDH.

Dotace musí být ze strany provozovatelů DDH použita výhradně na pořízení movitého majetku; opravu či údržbu movitého majetku; nákup materiálu nebo na nákup ostatních služeb souvisejících s provozem DDH,“ zdůraznil radní pro dopravu Vladimír Mastník s tím, že dotace na podporu dopravní výchovy je provozovatelům DDH poskytována již od roku 2007.

Dotace bude poskytnuta následujícím provozovatelům DDH:

Město, obec

Maximální výše dotace v období 2015 v Kč

Česká Lípa

80.000

Český Dub

Frýdlant

25.000

Hrádek nad Nisou

Chrastava

Jablonec nad Nisou

76.000