EDUCA přilákala přes deset tisíc návštěvníků

24. 10. 2012

V liberecké Tipsport areně se uskutečnil ve dnech 18. až 20. října největší severočeský veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA 2012 MYJOB LIBEREC. Branami veletrhu prošlo přes deset tisíc návštěvníků, kteří měli možnost se seznámit s nabídkou celkem 120 vystavovatelů.

Šestý ročník veletrhu Educa nabídl rekordní počet vystavovatelů. Svoje zastoupení v podobě stánku zde mělo 36 firem a institucí, 49 středních škol, gymnázií a učilišť, 22 vysokých a vyšších odborných škol, dvě základní a jazykové školy a devět ostatních vystavovatelů.

Veletrh čtvrtečním slavnostním přestřižením pásky zahájil Radek Cikl, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu.

„Veletrh Educa se již pevně usadil v mysli občanů kraje a vystavovatelů, což dokládá každoročně narůstající počet návštěvníků a vystavovatelů. Důležitost veletrhu v dnešní době stoupá s ohledem na složitou situaci na trhu práce. Jelikož příprava na pracovní život začíná již na střední škole, velmi mě těší, že zde vystavuje čtyřicet devět středních škol a z tohoto počtu je dvacet osm zřizovaných Libereckým krajem. Žáci devátých tříd zde dostávají ideální příležitost si vybrat školu pro další studium,“ uvedl Radek Cikl.

Pro návštěvníky Educy byl tradičně připraven bohatý program, který zahrnoval prezentaci vystavovatelů, kulturní vystoupení na vybudovaném pódiu na ploše arény a zajímavý doprovodný program nabízející přednášky, semináře a workshopy.

Páteční slavnostní večer přinesl odpověď na otázku, kdo se stane Školou roku Libereckého kraje 2012. Z ročního porovnání škol zřizovaných Libereckým krajem vyšla nakonec nejlépe Integrovaná střední škola z Vysokého nad Jizerou a její ředitelka Markéta Zelinková převzala z rukou náměstka Radka Cikla diplom a šek na půl milionu korun.

„Paní ředitelce a jejímu kolektivu blahopřeji, protože její škola bude navždy zapsána jako historicky první vítěz, minulý ročník jsme vyhlásili totiž jako nultý. Žáci vítězné odborné školy z Vysokého nad Jizerou nás mimo jiné reprezentují na soutěži Automechanik Junior a na celorepublikové soutěži mladých automechaniků Automobileum, kterou má Liberecký kraj tu čest již několik let pořádat," řekl na adresu vítězné školy Radek Cikl.

Oceněny byly také nejlepší expozice. V kategorii nejlepší expozice školy převzal cenu ředitel Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Liberci Josef Šorm a šek za nejlepší expozici firmy obdržel portál Spráce firmy Seznam.cz.

Brány veletrhu Educa se uzavřely v sobotu odpoledne a otevřou se opět na podzim příští rok, tentokráte již po sedmé.