Evropská komise schválila polský program pro přeshraniční spolupráci

17. 12. 2007
[id:5956|autor:Ing. Hozáková Martina|email:martina.hozakova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 474|mobil:|aktualizace:]

Ze strukturálních fondů budou pro období 2007-2013 opět podpořeny projekty přeshraniční spolupráce. Pro žadatele z Libereckého kraje se stejně jako v minulém období otevírá možnost realizovat projekty ve spolupráci s polskými nebo saskými partnery.

Dne 11. prosince 2007 proběhlo v Hradci Králové ustavující zasedání česko - polského monitorovacího výboru, na kterém byly schváleny nejdůležitější dokumenty, které jsou podstatné pro vyhlášení programu. V tentýž den byl Operační program přeshraniční spolupráce ČR-Polsko pro období 2007–2013 schválen Evropskou komisí.

Nic tedy nebrání tomu, aby se mohly začít čerpat prostředky z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007-2013. První projekty lze předkládat od 14. ledna 2008 viz tisková zpráva MMR. „Dle výsledku jednání členů monitorovacího výboru by se měly první projekty přijímat do poloviny března 2008, aby mohly být projednány na monitorovacím výboru v červnu roku 2008“, uvedl Příkaský.

Pro Program na podporu přeshraniční spolupráce 2007-2013 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko se předpokládá vyhlášení výzvy v prvním čtvrtletí roku 2008. „Přesnější informace zatím nejsou k dispozici od Řídícího orgánu programu, což je Saské státní ministerstvo hospodářství a práce“, doplnil Příkaský.

Vzhledem k tomu, že přeshraniční spolupráce má svá specifika a příprava projektů patří mezi náročnější, doporučuje konzultovat své záměry se zaměstnanci Krajského úřadu, odboru regionálního rozvoje a evropských projektů nebo se zástupci Společného technického sekretariátu v Olomouci (pro polský program), v Drážďanech (pro saský program).

Ing. Hozáková Martina
martina.hozakova@kraj-lbc.cz