FC Slovan může dnes přivítat fotbalový klub Košic, kamení na stadionu už nepadá

• 24. 07. 2014 14:24

(Zpráva z Magistrátu města Liberec) - Padající kamení již nebude ohrožovat diváky a sportovce na fotbalovém stadionu FC Slovan Liberec. Včera 23. července 2014, byla dokončena druhá etapa oprav padající skály, do které je vklíněna hlavní – jižní tribuna stadionu. Investorem bylo Statutární město Liberec, které je vlastníkem areálu.

Práce na odstranění havarijního stavu skály začaly již v loňském roce na konci léta, neprodleně

po odlomení části skalního masivu. Dokončení druhé etapy oprav bylo naplánováno na letošní

září.

Havarijní stav masivu byl odstraněn s téměř dvouměsíčním předstihem. Skálu se k dnešnímu dni

podařilo zajistiti tak, že bezpečnému průběhu duelu FC Slovan Liberec s Košicemi nic

nebrání. Zápas FC Slovan Liberec s MFK Košice se odehraje 24. července od 19.00 hodin.

Sanační práce spočívaly v likvidaci vegetace a zejména v postupném odstranění

nestabilní zvětralé horniny horolezeckou technikou. Došlo také k výměně spodních desek v

ochranné ocelové konstrukci. Celková náklady na zajištění skály v I. i II. etapě byly 1 304 845 Kč

vč. DPH.

Stav skály se v posledních letech neustále zhoršoval. Podepsaly se na něm předešlé dlouhé

zimy a lijáky. Poslední posudek stability, po odlomení části skalního masivu, zpracovaný Českou

geologickou společností jednoznačně doporučil okamžité opatření.

„Hrozilo nebezpečí, že by mohlo dojít k uvolnění kusu skály při zápasu, tedy v době, kdy se

v prostoru tribuny pohybují fotbaloví fanoušci. Od skalního masivu již nehrozí nebezpečí a stadion může přivítat fotbalový klub

Košic a všechny fanoušky,“ zve na zápas l Jiří Rutkovský, náměstek primátorky pro sport a cestovních ruch.