Hejtman a statutární náměstkyně LK se zúčastní Open Days v Bruselu

06. 10. 2011

Hejtman LK Stanislav Eichler, statutární náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerová a zástupci krajského úřadu se ve dnech 9. – 11. října zúčastní v Bruselu 9. ročníku Evropského týdne regionů a měst OPEN DAYS 2011. Tuto událost pořádají ve spolupráci Výbor regionů, Evropská komise, Evropský parlament, více než 244 regionů a měst a dalších 30 společností a firem. Hejtman také povede delegaci českých hejtmanů na oficiální setkání se slovenskými župany a zúčastní se 92. Plenárního zasedání Výboru regionů EU, které navazuje na OPEN DAYS.

V průběhu akce se uskuteční  semináře, konference, workshopy a diskuse, které podle očekávání navštíví kolem 6 000 návštěvníků,“ uvedl vedoucí Zastoupení LK v Bruselu Lukáš Vorel.

V neděli 9. 10. povede hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler delegaci českých hejtmanů na pracovní jednání se zástupci slovenské asociace regionálních samospráv SK 8 (předsedové samosprávních krajů), eurokomisaři, velvyslankyní ČR při ES Milenou Vicenovou, generálním sekretářem Assembly of European Regions Klaus Klipp a představiteli dalších institucí.

Uskuteční se také plenární zasedání Výboru Regionů, kterého se zúčastní hejtman LK Stanislav Eichler, předseda české delegace Výboru regionů EU.

„Plenární shromáždění Výboru regionů EU se bude zabývat tématy, jako je například: Evropa 2020 a politika soudržnosti: Jak mezi nimi města a regiony vytvoří vazby?, Lepší provádění: Jak zlepšit správu a řízení politiky soudržnosti?, Na zeměpisné poloze záleží: Jak posílit přeshraniční spolupráci a zohlednit územní soudržnost?, podobně,“ řekl hejtman.

Podrobný program setkání:

9.října 2011

V odpoledních hodinách -

přílet Brusel,

Foyer 1

20.00 – 23.00

Společná večeře AKČR a SK 8 a pozvaných hostů (účast předsedy Assembly of European Regions pana Klause Klippa)

hotel Renaissance, salonek NICE

10.října 2011

9.00-10.00

setkání s místopředsedou Evropské komise eurokomisařem pro interinstitucionální vztahy Marošem Šefčovičem, budova Evropské komise –

11.00-11.45setkání s eurokomisařem pro regionální politiku Johannesem Hahnem