Hejtman Skokan a náměstek Doležal ocenili nejlepší učitele kraje

26. 03. 2008
[id:6280|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Přestože Den učitelů již není oficiálním svátkem, Liberecký kraj pravidelně oceňuje nejlepší pedagogické pracovníky ze škol a školských zařízení. Společenská akce se uskutečňuje pod patronací náměstka hejtmana pověřeného řízením školství Petra Doležala.

Letošní již šesté slavnostního setkání se uskutečnilo v úterý 25. března v prostorách Libereckého kraje za přítomnosti hejtmana Petra Skokana a dalších členů zastupitelstva kraje. Přítomni byli navrhovatelé ze škol, České školní inspekce a obcí, které jsou zřizovateli škol.

Hejtman osobně předal zvláštní ocenění paní Heleně Chuchlíkové z Libštátu. Dnes již 77leté, bývalé řídící učitelce malotřídní školy v Bělé na Lomnicku, vyšla v minulém týdnu druhá básnická sbírka meditativní poezie Pozdní hodina.

„Blahopřeji paní učitelce Heleně Chuchlíkové, která školství zasvětila celý svůj život. Její životní cesta je o to obdivuhodnější, že dlouhá léta učila sama na jednotřídní škole. Dnes se může pochlubit nejen množstvím spokojených žáků, kteří se k ní stále rádi hlásí a vzpomínají na ni, autorstvím metodických materiálů, ale také vlastními básněmi. Ani na odpočinku totiž paní učitelka nezahálí a věnuje se poezii. Rád jsem jí  předal  zvláštní ocenění,“ řekl hejtman.

Celkem bylo oceněno 21 pedagogických pracovníků z různých stupňů a typů škol a všech částí Libereckého kraje.

„Vybírali jsme s vědomím, že dobrých, tvůrčích a obětavých pedagogických pracovníků, kteří by si ocenění za svou mnohdy celoživotní práci ve školství zasloužili, jsou v Libereckém kraji stovky,“ uvedl Petr Doležal.

Ocenění byla směrována do tří kategorií – výrazná pedagogická osobnost předcházejícího roku; dlouholetá a mimořádná pedagogická, výchovná nebo odborná činnost ve školách v druhé kategorii a přínos pro naplňování dlouhodobé koncepce rozvoje školství Libereckého kraje ve třetí kategorii.

V první kategorii byli oceněni:

Mgr. a Bc. Jana Brethová, ředitelka speciální mateřské školy v Jablonci, za vzdělávání předškolních dětí se speciálními vzdělávacími potřebami.

Mgr. Martina Funtánová, ředitelka základní umělecké školy v Novém Městě pod Smrkem, za organizaci kulturních akcí, které obohacují život obce.

Magistra Andrea Gardoňová, učitelka prvního stupně Základní školy v ulici 5. května v Liberci, za nadstandardní péči o integrovanou žákyni se zrakovým handicapem.

Mgr. Naděžda Kadlecová, učitelka anglického jazyka na Gymnáziu v České Lípě, za přípravu úspěšných projektů, s nimiž reprezentuje nejen svou školu, ale též celý region.

Mgr. Petr Kopřiva, učitel základní školy v Jablonném v Podještědí, za trenérskou činnost.

V II. kategorii - Ocenění za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost byli oceněni:

Irena Bufková, učitelka „národní školy“ z České Lípy, za poděkování celých generací, které jí za 52 let působení ve školství prošly rukama.

Mgr. Eva Bonhardová, učitelka anglického jazyka ze Základní školy s rozšířenou výukou jazyka Husova ulice v Liberci.

Mgr. Šarka Brixiová, učitelka základní školy v Liberci v České ulici.

Mgr. Jana Dědečková, ředitelka mateřské školy v Mírové pod Kozákovým.

Mgr. Marcela Hořejší, školní inspektorka České školní inspekce z Liberce.

Mgr. Ladislava Chvalinová, zástupkyně ředitelky základní školy v České Dubu.

Akademický sochař Jan Mastník, učitel odborných předmětů Střední uměleckoprůmyslové školy a

Vyšší odborné školy v Turnově.

Paní Eva Medunová, bývalá dlouholetá ředitelka Mateřské školy „Motýlek“ v Liberci.

PaedDr. Helena Pletichová, ředitelka Základní školy Jablonec nad Nisou, Liberecká.

PaedDr. Zdeňka Pospíšilová, psycholožka Pedagogicko–psychologické poradny v Liberci.

Ing. Eva Procházková, zástupkyně ředitele Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Liberci.

Mgr. Pavel Vaněk, zástupce ředitelky Integrované střední školy ve Vysokém nad Jizerou

Ing. Leoš Wencel, bývalý učitel strojírenských předmětů Střední průmyslové školy technické v Jablonci nad Nisou.

Mgr. Jana Wodwudová, bývalá dlouholetá ředitelka základní školy ve Stráži pod Ralskem.

Ve III. kategorii – Významný přínos pro naplňování dlouhodobé koncepce rozvoje školství Libereckého kraje byli oceněni:

Paní Ivana Vořechovská, pracovnice Krajské rady Asociace školních sportovních klubů a

Ing. Zdeněk Šlaich, ředitel Střední školy gastronomie a služeb v Liberci.

Pro všechny hosty, jak rodinné příslušníky, zástupce škol a obcí, tak domácí členy zastupitelstva byl ve velkém multifunkčním sálu Libereckého kraje připraven kulturní program a následně i neformální společenské setkání.

Hudební vystoupení, která program prolínala, zajišťovaly dva soubory ze Základní školy a Základní umělecké školy v Liberci Jabloňová ulice. Jazzový soubor Apple Saxes, orientovaný především na skladby ze zlatého fondu swingové hudby, a Soubor zobcových fléten Apricots, který se věnuje interpretaci hudby období renesance a baroka.