Jedinečná příležitost prohlídky významné jablonecké secesní památky

28. 07. 2011

Příznivci historie a architektury mohou opět vyrazit na komentovanou prohlídku starokatolického kostela Povýšení sv. Kříže v Jablonci nad Nisou. Stavba je ojedinělou secesní sakrální památkou nejen v Čechách. Záštitu nad akcí přijala náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová.

Návštěvníci mohou zhlédnout nově zrekonstruovaný interiér hlavní lodi s presbytářem a bývalý byt kostelníka, který nyní tvoří zázemí pro bohoslužby. Prohlídka se uskuteční v úterý 2. 8. od 16 h za doprovodného komentáře Václava Vostřáka.

Sezóna otevřených kostelů je v plném proudu. V červenci proběhly v kostelech již 2 koncerty – 12.7. v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova zazněly barokní skladby v podání Šárky Langové (housle), Kláry Kubátové (varhany) a Aleše Filipa (violoncello). V chrámu Dr. Farského vystoupilo 26.7. Zámecké saxofonové kvarteto. Zajímavé vyprávění o historii kostela sv. Anny poskytl Václav Vostřák 19.7. Zájem ze strany veřejnosti byl veliký.

Je zřejmé, že i druhá polovina 4. ročníku otevřených kostelů nabídne návštěvníkům zajímavý program a obohatí tak letní kulturní dění v centru města.

Organizátorem akce je Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s., za finanční podpory města Jablonec nad Nisou v rámci projektu Jablonec nad Nisou 2011.