Kampaň 30 dní pro neziskový sektor

Mgr. Markgrafová Eva

• 26. 09. 2007 00:00

[id:5649|autor:Mgr. Markgrafová Eva|email:eva.markgrafova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 327|mobil:|aktualizace:]

Od 1.10.2007 do 31.10.2007 probíhá celorepubliková kampaň 30 dní pro neziskový sektor, jejíž letošní motto zní: Každý se může stát hrdinou naší doby“. Kampaň je zaměřena na význam a práci neziskových organizací a v tomto roce oslaví své jubilejní desáté výročí.

V Liberecké kraji proběhne kampaň pod záštitou hejtmana Petra Skokana a pořadatelem kampaně je Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje (ANNOLK).

Nestátní neziskové organizace (NNO) se snaží vejít do povědomí široké veřejnosti, proto pořádá ANNOLK od 2.10. do 29. 10. 2007 Výstavu nestátních neziskových organizací s názvem „Poznejte neziskové organizace (nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat)“. Výstava je ke shlédnutí v Krajské vědecké knihovně v Liberci a je přístupná během provozní doby knihovny.

V rámci výstavy se dne 2.10.2007 v Krajské vědecké knihovně v Liberci od 17 hodin uskuteční vernisáž výstavy. Jejíž součástí bude vystoupení souboru Jizerka a malé občerstvení.

Výstava bude ukončena dernierou 29.10.2007 v Krajské vědecké knihovně v Liberci od 16 hodin. Součástí derniery bude od 16:30 do 19 hodin moderovaná diskuse – Zájmy NNO a občanského sektoru ve strategických dokumentech kraje.

ANNOLK ve spolupráci s vedením města Liberec připravuje diskusní semináře a to:

10.10.2007      od 16:00 hod.             Lázně - novinky, postup oprav, budoucí využití, služby pro občany města - v Liberecké radnici, místnost č. 11

17.10.2007      od 16:00 hod   Rozvojový projekt území Lidových sadů (areálu zoologické,
botanické  zahrady a okolí)
- v Liberecké radnici, místnost č. 11

31.10.2007      od 16:00 hod   Rozvojový projekt Liberecká přehrada a okolí – stav příprav záměru a dílčích částí, zájmy a potřeby občanů - v Liberecké radnici, místnost č. 11

Další akce, které pořádají členové ANNOLK a spolupracující NNO v kraji najdete na internetových stránkách www.annolk.cz

Všechny akce jsou určeny pro odbornou i širokou veřejnost.

Z dalších akcí, které pořádají členové ANNOLK a spolupracující NNO v kraji :

(kompletní seznam akcí najdete na www.annolk.cz)

21.9. – 31.10.   Clean up the World – Ukliďme si svět – úklid jednotlivých veřejně přístupných lokalit zeleně dobrovolníky – info a koordinace ZO ČSOP Armillaria, tel. 602 154 091, 485 110 709, armillaria@volny.cz

3.10. Péče o zeleň ve městě – diskusní seminář – od 17 hodin v sídle ANNOLK, U Nisy 6,
                        2.patro, info ZO ČSOP Armillaria

17.10. "Člověk přírodě – příroda člověku" setkání se školami a nejlepšími sběrači
                        recyklovatelných odpadů, tvůrčí a poznávací program, pořádá  ZO ČSOP
                        Armillaria v COI Konopná 776, Liberec 14

19.-21.10. konference Památková péče v občanské společnosti – hotel Trosky, Troskovice –
                        pořádá Ochrana Klokočských skal –  tel. 721 295 471

31.10. Den otevřených dveří  ve Středisku rané péče SPRP  9 – 15 hod, Matoušova 406,
                        Liberec info tel. 485 109 564, liberec@ranapece.cz