Kraj dokončuje opravy na školách za 130 milionů korun

25. 08. 2021

Na několika školách zřizovaných Libereckým krajem pokračovaly i během letních prázdnin rozsáhlé rekonstrukce a opravy. Z rozpočtu kraje je na všechny projekty vyčleněno více než 130 milionů korun. Některé budou dokončeny ještě před začátkem blížícího se školního roku, jiné rok příští. Menší stavební úpravy si financují školy samy.

Mezi největší letošní investice patří výměna poškozených částí krovu střechy a výměna střešní krytiny hlavní budovy u liberecké Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické za více než 40 milionů korun nebo rekonstrukce prostor objektu „B“ v Truhlářské ulici v Liberci za 16 milionů korun pro zajištění fungování pedagogicko-psychologické poradny.

„Kromě již téměř dokončených akcí se chystají i rekonstrukce na dalších školách. Jedná se například o jedenáctimilionovou opravu střechy Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově. Zpracováváme také projektovou dokumentaci na opravu objektu dětského domova v Jablonci nad Nisou v ulici Pasecká, kde odhadované náklady činí téměř 18 milionů korun,“ uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Dále se v areálu Školního statku Frýdlant dokončuje oprava havarijního stavu vodovodu za 2,5 milionu korun. Do začátku topné sezóny bude také dokončena rekonstrukce kotelny u Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech.

Z projektů podpořených evropskou dotací již skončily práce na zateplení, výměně oken a zdroje vytápění u dílen odborného výcviku v Pivovarské ulici při Střední škole v Lomnici nad Popelkou za více než 10 milionů korun.

U Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantu se z evropských dotací zatepluje obvodový plášť a opravují střechy a okna u budovy jídelny a tělocvičny. Celkové náklady jsou více než 13 milionů korun. Hotovo by mělo být v říjnu letošního roku.

Celková vynaložená částka na zlepšení kvality školských zařízení činila v posledních čtyřech letech dohromady 255.367.000 korun.

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
filip.trdla@kraj-lbc.cz