Kraj vyhlásil tři vítěze soutěže Stavba roku 2007

17. 08. 2008
[id:6851|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj, pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Petra Skokana, za podpory partnerských organizací letos vyhlásil již čtvrtý ročník veřejné soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Ceny předal zástupcům firem dnes v rámci Krajských dnů LK v České Lípě Vít Příkaský, člen Rady LK pověřený vedením resortu regionálního rozvoje a evropských projektů LK a předseda soutěžní poroty.

Soutěž měla dvě kategorie, a to kategorii Stavby pozemního stavitelství a kategorii Stavby inženýrského stavitelství. V první kategorii – pozemním stavitelství – se vítězem stalo Informační centrum Technické univerzity v Liberci, jehož přihlašovatelem je Regionální stavební s.r.o. . V druhé kategorii stanulo na příčce nejvyšší Protipovodňové opatření a přemostění Jizerky od přihlašovatele Projektová kancelář VANER s.r.o. .

Občané měli také možnost zasáhnout do dění soutěže a svými hlasy určit vítěze ve speciální kategorii Cena sympatie občanů LK za stavební počin roku 2007. Nejvíce se líbila modernizace můstku K70, jejímž přihlašovatelem je Lyžařský sportovní klub Lomnice nad Popelkou.

„Chtěl bych poděkovat všem občanům, kteří si udělali čas a přispěli svým hlasem, ať již pomocí novinového kupónu nebo prostřednictvím internetového hlasování, uvedl Vít Příkaský.

„Obdrželi jsme do dané kategorie bezmála 300 hlasů. Tato forma hlasování, kterou jsme v letošním ročníku využili poprvé, se setkala s velkým ohlasem u laické veřejnosti. Pevně věřím, že jsme tak založili určitou tradici, kdy občané budou moci ovlivňovat průběh soutěže i v dalších ročnících.“ dodal radní s tím, že z hlasujících byli vylosováni a věcné ceny obdrží:  Eva Křížová, Liberec, Josef Kučera, Lomnice nad Popelkou a  Ludmila  Kuželová, Křížany.

Na závěr slavnostního aktu byla Českým svazem stavebních inženýrů vyhlášena cena Dr. Ješe, shodou okolností opět  vyhrál můstek v Lomnici n. P., odměněn byl i syn Dr. Ješe, jehož jméno nese toto ocenění za tvůrčí stavební počin ve stavebním oboru,  Štěpán.Ješ.

I.                    kategorie POZEMNÍ STAVITELSTVÍ

vítěz:

Regionální stavební s.r.o.

Informační centrum Technické univerzity v Liberci

II.                 kategorie INŽENÝRSKÉ STAVITELSTVÍ

vítěz:

Projektová kancelář VANER s.r.o.

Protipovodňová opatření a přemostění Jizerky u objektu staré celnice; Stará celnice – Malá Jizerka