Křižany rozezní tradiční festival dixielandů

30. 07. 2015

Už pojedenácté mohou příznivci hudby navštívit oblíbený jazzový festival Dixieland v Křižanech. Přehlídka krajských a českých špičkových kapel začne v sobotu 1. srpna ve 13.00 hodin. Součástí festivalu budou i ukázky řemesel a trh regionálních produktů, který mohou zájemci navštívit už od 9:00 hodin. Záštitu nad festivalem převzala statutární náměstkyně hejtmana LK Hana Maierová a přehlídky se osobně kolem 16:00 hodin zúčastní. Vstup na festival je zdarma.

Přehlídku hudebních seskupení Dixieland Planá, Pilsner Jazz Club, Old Stars Liberec, New Prague Dixieland, Brassband.cz  z Rakovníka a The Dixieland Messengers doplní slovenské seskupení Funny Fellows.

„Dixieland v Křižanech je významným kulturním pilířem místní i regionální kultury,“ připomněl za pořadatele Jan Zítko s tím, že se v rámci dixielandové přehlídky mohou těšit návštěvníci i na překvapení.

Po skončení programu bude pro návštěvníky vypraven autobus směr Liberec. Odjezd je ve 22:00 hodin.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz