Liberecké chráněné dílny prodávají své výrobky v Městském infocentru

19. 12. 2014

(Zpráva města Liberec) - Městské informační centrum v Liberci nabízí nyní zájemcům za symbolické ceny výrobky z libereckých chráněných dílen.

Jejich zakoupením lidé přispějí na aktivity zdravotně postižených, pro něž bývá tvořivá práce často také důležitou terapií a pěstuje v nich pocit vlastní užitečnosti.

Několik desítek výrobků, například ošatky, pletené košíky, svícny, figurky i celé betlémy, hrníčky, náušnice z korálů, aromalampy, maňásky na ruku nebo vánoční přání na ručním papíře, pocházejí z chráněných dílen Tulipan, Domov Harcov, D. R. A. K. a Fokus.

Díla zdravotně postižených prodává MIC každý rok. Ceny se pohybují většinou v řádu několika desetikorun. Výtěžek z prodeje pak putuje celý zpět do chráněných dílen, které peníze používají na nákup materiálů pro další výrobky.

Vloni se na MIC prodaly výrobky v hodnotě bezmála 8.000 korun. Letos si je budou moci lidé koupit až do začátku února. Na jaře je pak v Městském informačním centru vystřídají výtvory s velikonoční tématikou.