Liberecký kraj ocenil mistry světa – dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! z Jablonce nad Nisou

21. 07. 2011

V zastoupení hejtmana LK Stanislava Eichlera pozdravil dnes náměstek hejtmana Vít Příkaský v sídle LK v Liberci sbormistra Tomáše Pospíšila a třicet členů dětského pěveckého sboru Iuventus, gaude! z jablonecké Základní umělecké školy.

„Váš Dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! přivezl z rakouského Grazu, kde se konalo Mistrovství světa dětských a mládežnických sborů, hned tři zlaté medaile a dva tituly mistrů světa, a proto vám poblahopřál a děkuje  za vynikající reprezentaci našeho kraje,“ tlumočil slova hejtmana Vít Příkaský.

Sám připomněl, že si je vědom velké dřiny při přípravě dětského sboru, neboť jeho děti rovněž zpívaly a on sám jako hudebník hraje na basu.

„Je skvělé, že po pouhých šesti letech vaší existence jste dosáhli takového ohromného úspěchu,“ dodal.

Sbor na závěr návštěvy Libereckého kraje náměstkovi a dalším hostům zazpíval jednu z vítězných soutěžních písní a členové souboru a sbormistr Tomáš Pospíšil z rukou náměstka převzali drobné upomínkové předměty, které jim věnoval Stanislav Eichler.