Liberecký kraj předkládá Senátu ČR návrh na změny zákonů O krajích, O obcích a Zákon O hlavním městě Praze

13. 07. 2011

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler dnes předkládá Senátu České republiky návrh zákona, kterým by se změnily zákony O krajích, O obcích a Zákon o hlavním městě Praze. Jedná se o návrh na zkrácení lhůty ke svolání zastupitelstva kraje v době vyhlášeného Stavu nebezpečí na území kraje, a to z 10 dnů na 2 dny. U zastupitelstev obcí a měst ze 7 dnů na 2 dny.

“Návrh Zastupitelstva Libereckého kraje prošel prvním čtením s pozměňovacím návrhem, týkajícím se právě rozšíření působnosti na obce a Prahu, se kterým se Liberecký kraj ztotožnil. Druhým i třetím čtením prošel návrh bez připomínek. Je zde proto velký předpoklad, že díky zákonodárné iniciativě Libereckého kraje bude tento návrh na změnu zákonů O krajích, O obcích a O hl. městě Praze dnes schválen. Vedení Libereckého kraje bude považovat za velký úspěch, že pokud návrh na změnu zákona projde, bude díky němu o mnoho jednodušší a efektivnější řízení územních celků v době Stavu nebezpečí na celém území České republiky. Bude to poprvé, kdy Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky přijala návrh na změnu zákona, který podala krajská samospráva,” řekl hejtman Eichler.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz