Na kraji se bude diskutovat o mateřských centrech jako záchranné sítě pro rodiny

02. 11. 2011

Síť mateřských center o.s. v Libereckém kraji a Liberecký kraj pořádají v rámci celorepublikové kampaně Sítě MC „Spolu u kulatého stolu“ 9. listopadu 2011 setkání, které se uskuteční na Krajském úřadě LK, U Jezu 642/2a v Liberci od 10 do 13 hodin. Nad celou akcí převzal záštitu Pavel Petráček člen rady Libereckého kraje za resort sociálních věcí.

Hlavním tématem letošní besedy bude udržitelost mateřských center jako služby pro rodinu z pohledu MPSV, kraje a obcí. Mezi pozvanými hosty jsou: Zástupce MPSV, radní Libereckého kraje zodpovědný za sociální péči Pavel Petráček a náměstek hejtmana resortu školství Radek Cikl, místostarostka města Hodkovice nad Mohelkou Markéta Khauerová, Mgr. Karla Salabová z Pedagogické fakulty Technické university v Liberci a další představitelé a představitelky obcí a mateřských center.Spolupráce s představiteli krajů, obcí a MPSV se totiž stává nezbytnou podmínkou dobrého fungování mateřských center.

Program:

I.       Zahájení – vystoupení dětí z mateřské školky

II.    Síť mateřských center o.s. a mateřská centra v Libereckém kraji jako služba rodině

II. Příklad dobré praxe z Pardubického kraje

III. Spolupráce center a obcí na vytváření lepších podmínek pro rodiny s dětmi v obcích - diskuse