Náměstek hejtmana Vít Příkaský se zúčastnil kulatého stolu na téma Profil absolventa – očekávání versus realita

04. 12. 2011

Náměstek hejtmana LK pro regionální rozvoj Vít Příkaský (ČSSD) byl jedním z účastníků kulatého stolu „Profil absolventa – očekávání versus realita“, který v minulém týdnu pořádaly Technická univerzita Liberec společně se Svazem průmyslu a ochodu ČR.

Předmětem diskuze byl dlouhodobý nedostatek absolventů technických oborů na všech úrovních. „Jsem přesvědčen, že vztah k technickým oborům je třeba pěstovat už na začátku vzdělávacího procesu. Liberecký kraj jako zřizovatel středních škol zavedl již řadu opatření na podporu technických oborů, je však třeba tuto problematiku řešit komplexně včetně zapojení podnikatelské sféry,“ řekl svůj názor Vít Příkaský.

Ke kvalitě absolventů technických oborů, kteří přicházejí do praxe, se vyjádřila v obdobném smyslu  také řada zástupců průmyslových firem.