Náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová předala ceny mladým historikům

• 02. 02. 2012 16:50
  • Zdravotnictví

Statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová (SOS) předala dnes

v sídle Libereckého kraje ceny vítězům krajského kola 2. ročníku soutěže zaměřené na historii České republiky, letos na téma „Československo v letech 1918 až 1938“.

Mezi jedenácti finalisty si nejlépe vedl Adam Pátek před Jakubem Havlíkem (oba VOŠ a SŠ Nový Bor). Třetí skončil Jan Ulman z jabloneckého Gymnázia U Balvanu.

Soutěž pro žáky středních škol připravili zástupci krajské a okresní rady Klubu českého pohraničí.

Jedenáct účastníků ze tři škol kraje odpovídalo na 60 otázek z oblasti historie a společenských věd.

„Všichni zúčastnění prokázali velmi dobré znalosti, neboť většina z nich odpověděla správně na více než polovinu otázek,“ pochválila soutěžící náměstkyně hejtmana.

Ocenění na prvním až třetím místě převzali z rukou náměstkyně hejtmana diplom, věcnou cenu a poukázku do zábavního parku v Centru Babylon, od předsedy krajské rady Klubu českého pohraničí Leoše Hamrského knižní odměnu. I pro ostatní účastníky byly připraveny pamětní listy a  drobné dárky.

Výsledky:

umístění