Náměstkyně Vajnerová se zúčastnila slavnostního otevření kreativní dílny pro děti společnosti DETOA Albrechtice s.r.o.

15. 07. 2011

Statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová se včera společně s náměstkem ministra životního prostředí Liborem Ježkem, starostou obce Albrechtice Jaroslavem Zemanem a  dalšími hosty zúčastnila slavnostního otevření druhé kreativní dílny společnosti DETOA Albrechtice s.r.o., jednoho z posledních výrobců dřevěných hraček v ČR, a také v Evropě.

Kreativní dílny jsou určené především dětem od 4 let a nachází se přímo v areálu firmy. Děti si zde mohou hračku vlastnoručně vytvořit podle svých představ nebo si prohlédnout za doprovodu rodičů celý proces výroby dřevěných hraček.

„Na vybavení druhé dílny přispěl i Liberecký kraj ze svého rozpočtu, a to částkou 45 tisíc Kč,“ řekla Vajnerová.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz