Nejlepším starostou za roky 2010 – 2014 je v Libereckém kraji František Kryšpín z Habartic

• 19. 09. 2014 14:43

Nejlepším starostou v Libereckém kraji za léta 2010 až 2014 je František Kryšpín, starosta Habartic na Frýdlantsku, nejlepším primátorem v Česku se stal Petr Beitl z Jablonce nad Nisou.

„Oběma oceněným a všem dalším starostům a starostkám patří moje velké poděkování,“ řekl hejtman, který se slavnostního vyhlášení ve Španělském sále Pražského hradu zúčastnil.

Nejlepší starosty a primátory z let 2010 až 2014 v úterý na Pražském hradě vyhlásil Svaz měst a obcí ČR za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana, který převzal nad anketou záštitu. V prvním ročníku soutěže svaz ocenil celkem 18 představitelů samospráv ze 300 nominovaných. Nejlepší starosty vyhlásil v každém ze 14 krajů a k nim odborná porota ještě vybrala nejlepšího primátora. Tři vedoucí radnic si odnesli cenu veřejnosti a dva ocenění předsedy svazu za mimořádný přínos svazu.

Nejlepší starosta 2010-2014

• Kraj Vysočina - Mgr. Jan Tecl (město Havlíčkův Brod)
  • Moravskoslezský kraj - Vladimír Chovanec (obec Slavkov)
  • Jihočeský kraj - Mgr. Jaroslav Větrovský (město Mladá Vožice)