Obnova historické budovy Muzea Českého ráje v Turnově

13. 07. 2011

Libereckému kraji se podařilo získal z Ministerstva kultury ČR dotaci ve výši 1 100 000 Kč z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na opravu historické budovy Muzea Českého ráje v Turnově.

„Tento památkově chráněný objekt č. p. 70 čeká rekonstrukce spočívající v obnově fasády, odvlhčení objektu, výměny nebo repase oken, dále se počítá například se statickým zajištěním kleneb sklepa či s výměnou dveří v interiéru. Liberecký kraj získal dotaci díky úzké spolupráci s Městem Turnov a v souladu s pravidly dotačního titulu kraj poskytne jako vlastník objektu spoluúčast 1 100 407 Kč,“ sdělila statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová.

Celkové náklady na rekonstrukci historické budovy nejnavštěvovanějšího muzea v Libereckém kraji činí 2 200 407 Kč.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz