Osečná oceňovala hasiče

23. 01. 2015

Výroční schůze dobrovolných hasičů SDH  v Osečné v závěru minulého týdne bilancovala práci sboru za uplynulý rok a plánovala činnost na rok letošní.

Konference se zúčastnil také hejtman LK Martin Půta, který spolu se starostou Jiřím Hauzerem ocenil práci hasičské jednotky i podíl členů na společenském životě obce.

„Upozornil jsem také hasiče například na vyhlášení grantu z fondu požární ochrany Libereckého kraje ve výši 15 miliónů korun, který by měl být na obnovu techniky, hasičské soutěže či dětské tábory malých požárníků k dispozici každoročně v nejméně této výši,“ řekl mimo jiné hejtman, který se také zajímal o probíhající výstavbu kanalizace a další rozvoj obce.

Občané poté využili jeho přítomnosti a pokládali mu různé dotazy o fungování kraje a podobně.