Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Podnikatelský inkubátor Lipo.ink má nové, kvalitní zázemí 

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 24. 11. 2020 14:44
  • Majetek a investice
  • Rozvoj

Sdílet článek

Inovační centrum v bývalých prostorách Výzkumného ústavu textilních strojů otevřel v centru krajské metropole Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink. ​Je to jediné takto koncipované místo v Libereckém kraji, kde je možné najít nejen zázemí, ale i komunitu pro sdílení a rozvoj nápadů.

„V budově Lipo.ink jsou všechny typy kancelářských prostorů, od jednotlivých kanceláří, přes konferenční sály až po velký sdílený co-workingový prostor, který nabízí 50 kancelářských stolů a dalších až 30 alternativních míst,​” popsala Vendula Zedníková, Community manažerka Lipo.ink.  „Koronavirová krize se mírně odráží na zájmu o pronájem, i tak ale máme už 40 % kanceláří obsazeno. K dispozici jsou také prostory na prototypové dílny nebo pro malou sériovou výrobu, současně obsazené z 50 %. U co-workingu více než 30 zájemců čeká na prohlídku, a protože současný nouzový stav nedovoluje konat hromadné exkurze, můžou se další zájemci hlásit o individuální prohlídky na mailu info@lipo.ink.”

Místo v coworkingu lze pronajmout na tři způsoby. „S tarifem Flexi za 2800 korun na měsíc můžete využívat veškeré prostory v coworkingu s dobrou kávou jako bonus. Další možností je klasický jednodenní vstup nebo tarif Fix s širšími výhodami, jakými jsou jisté místo u vlastního stolu a uzamykatelná skříňka,” ​dodala Zedníková. 

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky na stavbu podnikatelského inkubátoru byla zhruba 253 milionů korun bez DPH. Konečná cena stavby činí 298 milionů korun bez DPH a na dalších 8,85 milionu vyšlo vybavení.  „Původní projekt počítal pouze se základním zařízením prostor a s nejjednodušším nábytkem. Nemyslel například na úchyty oken nebo parapety, či na protipožární obklad ocelové konstrukce a elektrické rozvody. Navýšení ceny za vícepráce způsobily chyby v projektové dokumentaci, kterou dodala brněnská firma Statika – Dynamika,“ vysvětlil Jiří Ulvr, radní pro ​resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova​. 

Liberecký podnikatelský inkubátor funguje od konce roku 2017 a doposud jeho služeb využilo přes 400 lidí a firem. Jeho posláním je podpořit vznik a rozvoj inovativních firem v Libereckém kraji a podpořit jeho budoucí blahobyt. Činí tak přes řadu aktivit, především přes business poradenství na špičkové úrovni. Lipo.ink vznikl jako předposlední z 12 inovačních center v ČR.Byl zřízen Libereckým krajem jako služba jeho obyvatelům a je součástí ARR – Agentury regionálního rozvoje, s.r.o. Taje krajskou společností, jejímž cílem je expertní podpora rozvojovým záměrům a projektům kraje, jeho obyvatelům a podnikatelům.

Prohlédněte si, jak to u nás vypadá: https://bit.ly/prohlidka_cowork

TZ: Lipo.ink

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky