Policisté a hasiči z kraje si převzali první dávku ochranných nanofiltrů

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

• 27. 03. 2020 11:02

První zkušební vzorky filtrů z nanovláken do ochranných roušek si právě dnes na Krajském úřadu Libereckého kraje převzali zástupci Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

„Policisté a hasiči budou nyní něco jako zkušební jezdci. Během nadcházejícího víkendu v běžném provozu prověří, jak se v rouškách vybavených nanoochranou pracuje a jak v nich funguje výměna filtrů,“ prohlásil hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Nanofiltry, které nechává vyrábět Liberecký kraj ve spolupráci s firmami Elmarco a Drylock, nejsou na prodej. Dostanou je zdarma policisté, hasiči a záchranáři v Libereckém kraji, následně je obdrží obce v regionu. Poté se budou distribuovat bezplatně složkám Integrovaného záchranného systému v rámci celé České republiky.

Pro veřejnost zatím nejsou určeny. „Nekontaktujte nás prosím s žádostmi o koupi tohoto nanomateriálu nebo s nabídkami na jeho distribuci. Nejprve musíme zabezpečit dodávky pro Integrovaný záchranný systém kraje a naší země. Děkuji za pochopení,“ uzavřel hejtman Půta.