Radní Jaroslav Podzimek přijede na Svatováclavský nákupní trh a výstavu ovcí a koz do Pěnčína u Jablonce n. N.

26. 09. 2011

Radní LK pro zemědělství a životní prostředí Jaroslav Podzimek navštíví 28. září v 10 hodin Výletní areál Pěnčín u Jablonce nad Nisou, kde se uskuteční již 6. Svatováclavský nákupní trh a výstava ovcí a koz.

Svatováclavská výstava ovcí a koz, přehlídka plemenných kozlů a nákupní trh beranů je akce pro chovatele i širokou veřejnost.

„Jejím cílem je propagace chovu ovcí a koz a přiblížení českého zemědělství a venkova lidem z měst. Hlavním bodem programu bude nákupní trh beranů a přehlídka plemenných kozlů,“ uvedl radní.

V areálu kozí farmy proběhne zajímavý doprovodný program. Budou zde připraveny stánky s chovatelskými potřebami, ovčími a kozími produkty i dalším občerstvením. Program bude zpestřen soutěžemi pro děti, ukázkami střiže ovcí, zpracování vlny i pasení a jinými zajímavostmi. Součástí

programu bude i prohlídka kozí farmy.

Pořadateli jsou Svaz chovatelů ovcí a koz v ČR, krajská organizace, Liberecký kraj a Regionální agrární rada Libereckého kraje.

• Regionální výstava ovcí a koz

• Bonitace a aukce beranů a kozlů

• Diskuze se zástupci plemenářů

• Prodej chovatelských potřeb a odborné literatury