Svolání ustavujícího zasedání Zastupitelstva Libereckého kraje v roce 2012 - informace pro veřejnost – připraven je i on-line přenos na webu kraje

26. 11. 2012

Hejtman Libereckého kraje v souladu s § 39 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, svolává ustavující zasedání zastupitelstva kraje v roce 2012. Zasedání se koná v zasedací místnosti (3. patro) Krajského úřadu Libereckého kraje, U jezu 642/2a, dne 27. listopadu 2012 od 10.00 hodin.

Informace pro veřejnost ke konání ustavujícího Zastupitelstva Libereckého kraje

*        Dle provozního řádu zasedacích sálů Krajského úřadu Libereckého kraje vstupuje veřejnost do zasedacího sálu zastupitelstva a přilehlých prostor po schodišti ve vchodu B (vchod je vpravo od hlavního vstupu do budovy). Z požárních a jiných bezpečnostních důvodů je pro veřejnost vyhrazeno v zastupitelském sále 60 míst k sezení. Vzhledem k tomu, že na ustavující zasedání zastupitelstva je avizován zvýšený zájem akreditovaných novinářů a účast poslanců a senátorů, byl by prostor pro veřejnost značně omezen.

*        Bylo tedy rozhodnuto, aby byla umožněna co možná největší účast veřejnosti přímo v zastupitelském sále, že místa pro veřejnost v sále budou pro zvýšení kapacity pouze ke stání – tedy cca 100 lidí.

*        Navíc bude umožněno veřejnosti sledování on-line přenosu z jednání ustavujícího zastupitelstva na multimediálním sále úřadu, vchod C (vchod je vlevo od hlavního vstupu do budovy).

*        Současně vpravo vedle vchodu B na parkovišti úřadu bude umístěna zvuková aparatura, která bude přenášet zvuk z průběhu jednání po celou dobu jeho jednání.

*        Krajský úřad je také připraven na on-line přenos jednání prostřednictvím internetových stránek www.kraj-lbc.cz, konkrétně: http://liberecky-kraj.kraj-lbc.cz/zastupitelstvo/online-prenos-zastupitelstva , pro ty občany, kteří se nebudou moci účastnit jednání osobně (podmínkou realizace tohoto přenosu je souhlas zastupitelstva).

*        Krajský úřad Libereckého kraje samozřejmě udělá vše proto, aby se každý občan Libereckého kraje, který by chtěl využít svého práva, vystoupit při jednání zastupitelstva a vyjádřit své stanovisko k projednávané věci toto právo mohl uplatnit.

UPOZORNĚNÍ: Je zakázáno vstupovat do zasedacích sálů i přilehlých prostor se zbraněmi, zvířaty, transparenty a vlajkami na tyčích, s lahvemi a s obdobnými předměty, které by mohly ohrozit bezpečnost nebo zdraví přítomných osob při pořádání hromadných akcí. V budově včetně zasedacích a konferenčních sálů je zakázáno kouření.

Návrh programu na Ustavující zasedání Zastupitelstva Libereckého kraje konaného dne 27. 11. 2012

1.

Zahájení zasedání

2.