V Jilemnici otevřeli zrekonstruovanou budovu staré polikliniky

14. 10. 2014

V areálu Masarykovy městské nemocnice v Jilemnici se v pondělí 13. října 2014 uskutečnilo slavnostní otevření zrekonstruované budovy bývalé polikliniky. Polyfunkční dům nově slouží některým složkám Integrovaného záchranného systému, sociálním službám a nemocnici.

Události se zúčastnili ředitel jilemnické nemocnice Jiří Kalenský, starosta Jilemnice Vladimír Richter, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, statutární náměstkyně hejtmana Zuzana Kocumová, ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Vladislav Husák a ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Vladimír Hadač.

V prostorách bývalé polikliniky kromě odborných ambulancí nemocnice sídlí obvodní oddělení Police ČR, Městská policie, Zdravotnická záchranná služby LK, dopravní zdravotní služba, krizové řízení města Jilemnice, Centrum intervenčních a psychosociálních služeb LK, Oblastní charita a tzv. dětská skupina.

Po slavnostním přestřižení pásky následovala prohlídka budovy, kterou hostům představili jednotliví uživatelé. „Věřím, že v novém objektu budou všichni uživatelé spokojeni. Z pohledu uspořádání prostory splňují přísná kritéria, navíc finální úpravy už probíhají ve spolupráci s nimi,“ uvedl hejtman LK Martin Půta.

Podle ředitele Masarykovy městské nemocnice Jiřího Kalenského náklady na rekonstrukci dosáhly 18 mil. Kč, z nichž část poskytlo město Jilemnice a část nemocnice. V blízké době budou dokončeny venkovní úpravy a začne výstavba garáží pro Zdravotnickou záchrannou službu.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz