V LIBERCI SE PŘEDSTAVILY KOMUNITÁRNÍ PROGRAMY

Bc. Fulková Andrea

• 10. 01. 2008 00:00

[id:6011|autor:Bc. Fulková Andrea|email:andrea.fulkova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 332|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj ve spolupráci s Eurocentrem Liberec, Zastoupením Libereckého kraje v Bruselu a Eurocentrem Ústí nad Labem uspořádal v multimediálního sálu KÚ LK dne 9. ledna 2008 Veletrh komunitárních programů.

Komunitární programy jsou programy Evropské unie, které spravuje a řídí přímo Evropská

komise. Jejich cílem je prohloubit spolupráci mezi členskými státy a podpořit projekty z

oblasti kultury, vzdělávání a mládeže, zdraví, životního prostředí, výzkumu a inovací,

podnikání malých a středních podniků, sociální problematiky, prevence násilí, partnerství

měst, atd. Komunitární programy tak představují vedle známějších strukturálních fondů další

možnost, jak získat finanční prostředky zejména na tzv. měkké projekty z Evropské unie.

Veletrh komunitárních programů zahájil RNDr. Vít Příkaský, člen rady kraje pověřený

vedením resortu hospodářského a regionálního rozvoje. Poté vystoupil Ing. Pavel Branda,

vedoucí bruselského zastoupení, který obecně pohovořil o komunitárních programech a o

službách, které Zastoupení Libereckého kraje v Bruselu v souvislosti s komunitárními

programy nabízí. Vedoucí Eurocentra Liberec Ing. Martina Konvalinková dále představila

Eurocentrum Liberec a jeho služby.

V průběhu celého veletrhu měli účastníci možnost osobního setkání s národními koordinátory programů u jejich stánků a získat bližší informace o programu nebo s nimi konzultovat již konkrétní projektové záměry. O veletrh byl velký zájem, o čemž svědčí účast více než 130 lidí.

„Komunitární programy jsou méně medializované a tím pádem obecně méně známé. Jsou ale stejně důležité jako strukturální fondy, proto by jim případní uchazeči měli věnovat minimálně stejnou pozornost jako operačním programům,“ sdělil RNDr. Vít Příkaský.

V případě zájmu o problematiku komunitárních programů se můžete obracet na Eurocentrum Liberec, Ing. Martina Konvalinková, tel. 485 340 993.

Prezentace, které byly předneseny na veletrhu si můžete prohlédnout zde.